موسیقیهنرمندان

هنرمند از دید وزیر ارشاد چگونه انسانی است؟


به گزارش کامینگ سون موزیک: محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه، بیست‌وپنجم اسفندماه در ادامه سفر استانی خود به خراسان شمالی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی در شهرستان شیروان حضور یافت و گفت: نگاه نظام اسلامی به هنر، نگاهی اصیل است و از این منظر هنرمند، انسانی نخبه، خردمند و پیشتاز تحولات جامعه شناخته می‌شود.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه، بیست‌وپنجم اسفندماه در ادامه سفر استانی خود به خراسان شمالی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی در شهرستان شیروان حضور یافت.

او در این مراسم با اشاره به نگاه متعالی نظام اسلامی و دولت انقلابی به فرهنگ و هنر به عنوان مقوله مهم و پیشران در عرصه پیشرفت کشور گفت: نگاه نظام اسلامی به هنر، نگاهی اصیل است و از این منظر هنرمند، انسانی نخبه، خردمند و پیشتاز تحولات جامعه شناخته می‌شود.

وزیر فرهنگ یادآور شد: در مسیر چهل‌وچهار ساله انقلاب اسلامی اهالی فرهنگ‌وهنر همواره همراه مردم و پیشتاز تحولات انقلاب اسلامی بوده‌اند و عشق و علاقه مردم به ایران عزیز را با زبان هنر روایت کرده‌اند. به عنوان نمونه اجراهای این مراسم، مضامین ارزشمندی چون عشق و محبت به خداوند متعال و ائمه اطهار و تروج عاطفه، محبت و مودت بین مردم را تداعی می‌کرد.

اسماعیلی با اشاره به علاقه مردم ایران به هنر و هنرمندان گفت: هنرمندان سرایندگان زیبایی هستند و زیبایی‌ها را به رخ می‌کشند. زیبایی که در خط خوب، شعر خوب، موسیقی خوب یا مجموعه فاخر نمایشی ظهور پیدا می‌کند.

‏وی با تاکید بر شور و علاقه مردم شیروان نسبت به هنر اصیل موسیقی گفت: نظام هنری ما امروز با گذر از فرازوفرودهای مختلف، به استقرار رسیده و علت آن، بهره‌مندی حوزه فرهنگ و هنر کشور از رهبری معظم انقلاب به عنوان شخصیتی دانا و عالم نسبت به فضای هنری کشور است. ایشان در طول سال چندین محفل شعر برگزار می‌کنند و به همه دقایق و ظرایف هنری آگاه و مسلط هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ما متولیان حوزه فرهنگ‌وهنر همواره از محضر رهبری معظم انقلاب می‌آموزیم و ایشان به عنوان راهنمای حکیم با دقت و حساسیت از اعتلای فرهنگ‌وهنر ایران عزیز صیانت می‌کنند.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: وزارت فرهنگ به تاسی از رهبری عزیز و حکیم انقلاب و براساس برنامه تحولی دولت مردمی برای اعتلای فرهنگ‌وهنر در همه بخش‌های کشور متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادها برنامه‌ریزی ویژه تدارک دیده است و بر همین مبنا پاسداشت هنر اصیل موسیقی مقامی ‏خراسان شمالی به عنوان پایگاه بزرگ موسیقی نواحی کشور از اولویت‌های وزارت فرهنگ به شمار می‌رود.

اسماعیلی ادامه داد: برنامه‌های جدیدی برای حمایت از هنر اصیل و بومی موسیقی مقامی در این منطقه تدارک دیده شده است و در این راستا از طرح‌های نوین در این زمینه حمایت‌های لازم به عمل خواهد آمد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای اعتلای موسیقی اقوام و تجلیل از هنرمندان فاخر و ارزشمند آن وجود ندارد و وزارت فرهنگ برای اعتلای حوزه فرهنگ‌وهنر ایران عزیز از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=67886

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا