موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

نوای تار ایرانی در خانه ملک پیچید

به گزارش کامینگ سون موزیک: علی قمصری در جدیدترین ویدیویی که از پروژه تار ایرانی منتشر کرده، به خانه ملک در مشهد رفته و در آنجا نواخته است‌.

این آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی که مدتی است سفری هنری را آغاز کرده و در آن قصد دارد با سازش دور ایران را بگردد، در جدیدترین برنامه به مشهد رفته است. قمصری با اجرای بیست و ششمین برنامه، قطعاتی از موسیقی فولکلور مشهد را نواخته است.
قمصری همراه با انتشار ویدیوی اجرایش در مشهد، نوشته است:

«تار ایرانی ۲۶ (مشهد، خانه ملک)
موسیقی مشهد باید همین قدر شاد بود و همین قدر جوان؛ چراکه ما سوگوار کاستی‌ها نمی‌شویم، داشته‌هایمان را جشن می‌گیریم.
با توجه به شرایط خاص مشهد و بسته بودن درها به روی موسیقی، هدف، همراهی با عزیزانی از دهه هفتاد و هشتاد بود که از انرژی و طراوت سرشاری برخوردارند و مانند رودی خروشان پشت سدهای ایدئولوژیک گیر کرده‌اند. همین اجرا، با نام کنسرت نمی‌تواند در مشهد دیده شود. باید آفرین گفت به اعضای این گروه که با همتشان در حال زنده نگه داشتن موسیقی مقامی و فولکلور خراسان هستند. فقط اقرار می‌کنم دکمه خنده من زیر دست نوازنده کوبه‌ای بوده که ایشان هم در فشار دادن دکمه کم نگذاشته. با اعضای این گروه خوشحال بودم و بسیار برای تک تکشان دلتنگم.
نام قطعه: گل اندام (موسیقی شمال خراسان)
با تشکر ویژه از خانم یلداعباسی، سرپرست این گروه جوان که با وجود عدم حضور در ایران، کاملا این همراهی را مدیریت کردند و در شکل گیری این همکاری نقش بسیار موثری داشتند.»

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=42093

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا