موسیقی

امیدوارم پیش‌بینی‌ها برای سال جدید غلط از آب دربیاید!

به گزارش کامینگ سون موزیک: اطلاعات آنلاین نوشت: قاسم افشار، خواننده شناخته‌شده کشورمان با اشاره به پیش‌بینی‌های مردم و برخی کارشناسان در خصوص بدتر شدن شرایط اقتصادی در سال جدید گفت: «امیدوارم پیش‌بینی‌ها درست نباشد و سال جدید، مردم زندگی کم‌تنشی داشته باشند.»

قاسم افشار از نخستین خوانندگان موسیقی پاپ پس انقلاب اسلامی است که یکی از ترانه‌های او با نام «بهار خانم» هرسال و در روزهای عید نوروز پخش می‌شود و بیشتر از قبل، تعطیلات را بهاری می‌کند. این خواننده پاپ در گفت‌وگو با «اطلاعات آنلاین» در خصوص سال ۱۴۰۱ و سال جدید می گوید: «سالی که گذشت از نظر اقتصادی و معیشتی سال خوبی نبود. من در این سال درگیر تولید کار و قطعه خاصی نبودم. چون با اتفاقاتی که در کشور افتاد چرخه تولید موسیقی ایران برای حدود چهار تا پنج ماه تعطیل شد. من هم مانند خیلی از خواننده‌ها و اهالی موسیقی بیکار نشستم. در این مدت البته خیلی از کارهای عقب‌افتاده را انجام دادم و هرموقع حوصله‌ام سر می‌رفت با نواختن پیانو، خواندن کتاب و… خودم را سرگرم می‌کردم. برای امسال هم منتظرم ببینم چه اتفاقی می‌افتد.»

او درباره برنامه‌اش برای تعطیلات نوروز هم می‌گوید که ترجیح می‌دهد به جای سفر رفتن در خانه و شهر بماند و می‌افزاید: «هرسال با رسیدن فصل بهار همه دوستان و اطرافیان درباره تعطیلات می‌پرسند. طبیعتا یک سری از دوستان به سفر می‌روند اما من هر سال در ایام نوروز در تهران می‌مانم. چون هیچ زمانی نمی‌توانید پایتخت را به خلوتی روزهای عید نوروز ببینید. هوای پاک، آسمان صاف و خیابان خلوت برایم جذاب و دیدنی است. برای همین من هم هر سال در تعطیلات عید در تهران می‌مانم و لذت می‌برم. بخشی از تعطیلات را مثل همه مردم به عید دیدنی می‌روم یا اقوام به خانه‌مان می‌آیند. بقیه این مدت را هم تهران را می‌گردم و از خلوتی خیابان‌ها لذت می‌برم!»

از قاسم افشار درباره پیش‌بینی‌اش برای سال جدید پرسیدیم که گفت: «هرچند خیلی خوش‌بین نیستم و نمی‌توانم آینده را پیش‌بینی کنم اما امیدوارم امسال اتفاقات خوبی در شرایط اقتصادی رقم بخورد. چون آن‌طور که از کسبه و بازاری‌ها و کارشناسان شنیدم سال ۱۴۰۲ هم درگیر همین رکود، تورم و… هستیم. نکته ناراحت‌کننده این است که مردم در سال‌های گذشته فشارهای معیشتی و اقتصادی زیادی را تحمل کرده‌اند و دیگر جایی برای تحمل بیشتر نمانده است. برای همین امیدوارم این پیش‌بینی‌ها درست نباشد و سال جدید، مردم یک زندگی آرام، بی‌دغدغه و بدون ناراحتی و استرس را تجربه کنند.»

او ادامه می‌دهد: «البته ما به این شرایط عادت کرده‌ایم و الان همه ایرانی‌ها خودشان به نوعی اقتصاددان شده‌اند و برای همین هم می‌گویند هیچ وقت سال بعدمان بهتر از سال قبل نبوده! ولی باز هم می‌توان امیدوار بود با اتفاقات اخیری که رخ داده، دغدغه‌های اقتصادی مردم در سال جدید تا حدی کم شود و همه زندگی کم تنشی را تجربه کنیم.»

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=68013

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا