موسیقیموسیقی ایران

نگرانی های رویگری برای اجرای سرود «الله الله» پس از ۴۳ سال

به گزارش کامینگ سون موزیک:  «خیلی نگرانم که مبادا نتوانم آنطور که می خواهم اجرا کنم، می ترسم صدایم یاری نکند خیلی وقت است بعد از بیماری ام، نخوانده ام. امیدوارم از پس اجرای دوباره «الله الله» بعد از گذشت ۴۳ سال به شیرینی همان دوران بربیایم.»

جملات بالا بخشی از گفته های رضا رویگری، هنرمند مطرح کشورمان است که قرار است در روز ۲۲ بهمن بار دیگر سرود «الله الله» را به شکل زنده اجرا کند.

رضا رویگری، هنرمند پیشکسوت کشورمان که به انگیزه اجرای زنده سرود «الله الله» در پهنه رودکی انجام گرفت، درباره اینکه اکنون چه احساسی دارید که بعد از گذشت بیش از چهار دهه دوباره این سرود انقلابی را قرار است بخوانید؟ می گوید: نگران صدایم هستم که نتوانم آنطور که می خواهم اجرا کنم اما برایم حس خوب و جالبی است. امیدوارم از پس خواندن بربیایم. من هشت سال است از وقتی که مریض شدم دیگر نخوانده‌ام و نمی‌دانم فکر می کنم برای صدایم مشکلی پیش آمده است. می ترسم نتوانم درست اجرا کنم.

او در عین حال در صدایش ذوق خوشحالی حس می شود و ادامه می دهد: برایم خیلی حس جالبی است که بعد از گذشت این همه سال دوباره بتوانم بخوانم. آن زمان حال و هوای انقلابی بود و مردم حال و هوای انقلاب داشتند ولی الان نمی دانم احساس مردم چگونه است. فقط امیدوارم بتوانم درست اجرا کنم و مردم کشورم را خوشحال کنم.

این هنرمند سپس در پاسخ به اینکه پیشنهاد این اتفاق (اجرای زنده سرود «الله الله» پس از چهار دهه) ابتدا از سوی چه کسی مطرح شد و آیا اکنون آمادگی‌اش را برای اجرای زنده دارید؟ خاطرنشان می کند: آقای محمود فرهنگ این پیشنهاد را داد که باید خودم را تا روز جمعه آماده کنم. ان شاءالله که بتوانم اجرای خوبی داشته باشم.

رویگری درباره اینکه فکر می‌کند این اتفاق چقدر در روحیه خودش تاثیرگذار باشد؟ بیان می کند: امیدوارم تاثیرش روی مردم باشد. فقط برای خودم حس جالبی است که ۴۳ سال پیش این سرود را خواندم و مردم هنوز هم دوستش دارند و هنوز در میان مردم زنده است.

این هنرمند پیشکسوت که مدتی است درگیر بیماری شده است، در پایان با گله از برخی مسوولان بخاطر برخی بی توجهی ها، می گوید: امیدوارم مسوولان معرفت به خرج بدهند. این سرود کار کمی نبود، متاسفانه اصلا انگار نه انگار همچین کسی (رضا رویگری) بوده و چنین اتفاقی افتاده است. کمی به این فکر کنند که این آدم کجاست، چه کار می‌کند و چطور زندگی می‌کند. متاسفانه اصلا احوالی از من نمی پرسند و من دلخورم. در هر صورت امیدوارم مردم کشورم با این سرود دوباره شاد شوند. خوشحالم که توانستم در این سالها کاری انجام بدهم که برای مردم کشورم ماندگار شود.

 رضا رویگری در روز ۲۲ بهمن ماه با اجرای ارکسترصبا به رهبری داود صبا و گروه کر، در پهنه رودکی سرود انقلابی «الله الله» را زنده اجرا می کند. در این رویداد که ساعت ۲۰ روز جمعه، ۲۲ بهمن ماه به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی برگزار خواهد شد، قطعات خاطره انگیزی در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اجرا می شود.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=52785

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا