موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

نگاهی به مهاجرت مهراد جم

به گزارش کامینگ سون موزیک: خواننده‌ای که بخش زیادی از شهرتش را مدیونِ حضور در برنامه ویژه نوروزی با اجرای علی ضیاء است، از ایران مهاجرت کرده تا جذب سایت‌های شرط‌بندی شود.

مهراد جم خواننده‌ تازه کار موسیقی پاپ که در نوروز 1399 مهمان ویژه‌برنامه نوروزیِ شبکه یک سیما با اجرای علی ضیاء بود، از ایران مهاجرت کرد و به ترکیه رفت.

او در روزهای گذشته ویدیویی از خودش منتشر کرد که در کنار دنیا جهانبخت حضور دارد و مشغول لب‌خوانیِ یکی از آهنگ‌هایش است.

مهاجرت این خواننده‌ی تازه‌کار ابعاد دیگری از پشت‌پرده‌های موسیقی ایران را برملا کرد. پشت پرده‌هایی که گاهی از مافیایی به هم پیوسته و زنجیره‌ای خبر می‌دهد. مافیایی که از تهیه‌کنندگان شروع و تا مهم‌ترین برنامه‌های تلویزیونی هم ادامه می‌یابد.

مهراد جم از کجا آمد؟

مهراد جم خواننده‌ی با کمترین سطح سوادِ موسیقی بود که با لابی‌گری‌های هادی. ح به عنوان تهیه‌کننده‌اش و البته (مسعود. ج) به عنوان تنظیم‌کننده آثارش، یک‌شبه رهِ صد ساله را پیمود و معروف شد.

مهراد جم همان خواننده‌ای است که با کمتر از 6 ماه سابقه فعالیت در عرصه موسیقی، به عنوان مهمان ویژه به برنامه نوروزیِ شبکه یک با اجرای علی ضیاء آمد.

جم در آن برنامه با صراحت ادعا کرد که تمام سازها را به جز ویلن می‌نوازد! بعدها در یک لایوِ اینستاگرامی با آرون افشار در پیدا کردنِ گامِ یک قطعه سرگردان مانده بودند. آنجا بود که بار دیگر اثبات شد که خوانندگانی مانند مهراد جم چقدر سطح پایینی از نظر سواد و درک موسیقی دارند و چقدر ادعاهایشان با واقعیت فاصله دارد.

اکنون هم که این جوانِ کم تجربه اسیر دامِ سایت‌های شرطبندی شده و از ایران مهاجرت کرده است.

عاملانِ رسواییِ مهراد جم چه کسانی هستند؟

هادی.ح به عنوان تهیه‌کننده‌ی مهراد جم، این محصولِ بی‌کیفیت در عرصه موسیقی را به خوردِ جوانانِ ایرانی داد. برای این کار حتی از رسانه ملی هم سوء استفاده کرد.

برای کسانی مانند (ح) تنها یک چیز مهم است؛ آن هم درآمد زیاد و جمع کردنِ پول است. به راستی امثال این افراد تا کی باید به فرهنگ و هنر ایران لطمه بزنند.

تهیه‌کننده و مدیر برنامه‌ها از زمانی که مهراد جم (بخوانید محصولِ بی کیفیتشان) مهاجرت کرده، با بهره بردن از برخی رسانه‌ها، مشغولِ فرار رو به جلو شده‌اند. آنها با گفت‌وگوهایی که با رسانه‌های مختلف داشته‌اند، می‌خواهند خود را از مهاجرتِ مهراد جم ناراحت نشان دهند. در حالی که ممکن است این ماجرا ابعاد دیگری داشته باشد.

از آنجایی که در ماه‌های گذشته تمام کنسرت‌های موسیقی لغو شده‌اند و تهیه‌کنندگان درآمد چندانی ندارند، این امکان وجود دارد که این افراد با توافق خودشان، مهراد جم را مجاب به مهاجرت کرده باشند. شاید در خارج از ایران و با استفاده از سایت‌های شرط‌بندی، درآمدِ مهراد جم بیشتر از زمان حضورش در ایران باشد.

مهراد جم شهرتش را و تهیه‌کننده درآمدش را مدیون صدا و سیما است

مهراد جم بخش مهمی از شهرتش را مدیونِ تلویزیون است. علی ضیاء مجریِ معروف تلویزیون در برنامه نوروزی‌اش این خواننده‌ی تازه کار را با کمترین توان در خواندن، به برنامه‌اش دعوت کرد. برنامه‌ای که باید میزبانِ بزرگانِ فرهنگ و هنرِ ایران زمین باشد.

اما به همتِ تهیه‌کننده و با همراهیِ کسانی مانند علی ضیاء و در غفلتِ مسئولان سازمان صدا و سیما، کسی مانند مهراد جم مهمان چنین برنامه مهمی در شبکه یک سیما می‌شوند تا در آنجا نازل‌ترین سطح موسیقی پاپ را به خورد مردم بدهد.

همین حضورِ مهراد جم در یکی از مهم‌ترین برنامه‌های تلویزیونی، برای مهراد جم شهرت بسیاری به ارمغان آورد. در عین حال برای تهیه‌کننده این خواننده هم درآمد زیادی به دنبال داشته است.

به راستی مسئولان سازمان صدا و سیما در این باره پاسخگو خواهند بود؟ آیا علی ضیاء نمی‌خواهد در این باره توضیح دهد که با کدام فاکتور و براساس کدام ویژگی، مهراد جم را به برنامه‌اش دعوت کرد؟

مسئولان صدا و سیما مراقب باشند

در هفته‌های گذشته حمید شاه‌آبادی به عنوان معاون سیما منصوب شد. این اتفاق‌ها زنگ خطری برای معاون جدید سیما است تا او بیش از گذشتگانش مراقب باشد که توسطِ مافیای موسیقیِ پاپ ایران دور نخورد.

سکوت دفتر موسیقی

جالب است بدانید که خواننده‌ی بی‌کیفیتی مانند مهراد جم، مجوز تمام آثارش را در زمان فعالیتش در ایران از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده بود. فارغ از ابتذالی که در درونِ بیشتر آثارِ مهراد جم جاری است و فارغ از تمام حرکاتِ غیر اخلاقی که او بر صحنه‌ی کنسرت‌ها انجام می‌داد؛ باید از مسئولان دفتر موسیقی پرسید که چرا به چنین شخصی با چنین سطح کیفیِ نازلی مجوزِ فعالیت می‌دادند!

تشویق برای مهاجرت بیشتر به ترکیه

مهاجرت برخی سلبریتی‌ها به ترکیه در زمانی که در ایران از کنسرت آنها هیچ استقبالی صورت نمی‌گرفت، شاید بیانگر این موضوع باشد که سیستمی در پشت صحنه وجود دارد تا شاید برای جذب توریست و پول بیشتر به کشور همسایه تلاش‌های گسترده‌تری را در حال برنامه‌ریزی است.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=25546

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا