موسیقیموسیقی ایران

قطعه بی کلام نوا منتشر شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

قطعه هفت ضربی «نوا» با ریتم لنگ، یک قطعه سازی است که ایوبی برای عود، سه تار و دف نوشته و ساخته است. این آهنگساز در گفتگوی کوتاهی عنوان کرد: در این قطعه ی بی کلام، فضایی حماسی، رزمی و در عین حال غمگنانه نهفته است که با اجرای نوازندگان این غم حماسی نمایان تر می شود.

وی افزود: شاید این حس برداشتی از نگاه من به موسیقی سنتی و ردیفی است که فکر می کنم همیشه مهجور است و مورد اجحاف. خیلی تعمدی خواسته ام که این قطعه بی کلام باشد؛ اگرچه پتانسیل آن را داشته که کلام و آواز بر آن بنشانیم؛ لیکن ترجیح داده ام که برای تاثیر ماندگارتر حماسه و رزم اثر تنها از سازهای مضرابی و کوبه ای استفاده کنیم. آواز نهفت که در قسمتی از این قطعه توسط عود اجرا میشود بیانگر مهجوریت و غم خنیاگرانیست که سالها برای حفظ موسیقی تلاش کردند و خون دل خوردند و هیچگاه آنچنان که می‌بایست به تلاششان ارج ننهادند.

سالار ایوبی در معرفی نوازندگان و دیگر عوامل اثر گفت: من ضمن آهنگسازی و تنظیم، نوازندگی عود را در این قطعه بر عهده داشته ام و ستاره احمدی (سه تار)، شادی ابوالحسنی (سه تار)، کیان ایوبی (سه تار) و حسین رضایی نیا (دف) با هنرنمایی شان قطعه را به زیبایی اجرا کرده اند. همچنین صدابرداری را امید انصاری و عرفان کنعانی. میکس و مسترینگ امید نیک بین و امور گرافیکی را آقای جمشید محمدی انجام داده اند. ناگفته نماند که تمام عواید حاصل از فروش آنلاین این اثر به علاوه هزینه هایی که توسط اسپانسرهای دولتی استرالیا پرداخت شده به نفع کودکان و خانواده های کم بضاعت هزینه خواهد شد.

این آهنگساز همچنین عنوان کرد که درآمد حاصل از دیگر آثارش از جمله هرزاله، هاوار، مه رو و ماه که در گذشته توسط شرکت اپل عرضه شده اند را در امور خیریه مصرف می‌کند.

ایوبی در پایان صحبت هایش خاطرنشان کرد: پروژه جدیدم ضبط ضربی های ردیف میرزا عبدالله در ماههای آینده با همین ترکیب سازی و همکاری همین هنرمندان است، ضبط این اثر در ماههای آینده با همین ترکیب سازی و ارکستری در استرالیا انجام و در کتابخانه های آنلاین موسیقی استرالیا من جمله دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه موناش ملبورن قابل دسترسی خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=27218

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا