موسیقیموسیقی ایران

حمید هیراد در روز ملی تاجیکستان خواند

به گزارش کامینگ سون موزیک:  فستیوال «سامر فست» در محله نوروزگاه شهر دوشنبه و با حضور حمید هیراد برگزار شد.

فستیوال «سامر فست» هر ساله و به مناسبت روز ملی تاجیکستان برگزار می‌شود. امسال هم این فستیوال در محله نوروزگاه شهر دوشنبه و در فضای باز برگزار شد.

حامد حسین‌زادگان (مدیر روابط عمومی موسسه آوازی نو) درباره این رویداد گفت: این فستیوال به صورت عمومی و رایگان و طیِ دو روز برای مردم تاجیکستان برگزار می‌شود. فستیوال «سامر فست» هر ساله با حضور خوانندگان تاجیک و خوانندگانی از کشورهای دیگر و از ساعت 18 تا نیمه‌های شب برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در زمان برگزاری این فستیوال محدودیت‌های کرونایی در تاجیکستان برداشته شده بود و مردم به راحتی برای دیدن این رویداد حضور داشتند.

حسین‌زادگان تاکید کرد: مسئولان برگزاری فستیوال «سامر فست» این رویداد را به صورت اجراهایی برای پخش تلویزیونی برنامه‌ریزی می‌کنند و نگاهِ اجرای زنده به این رویدادها ندارند. ما برای اجرای حمید هیراد اصرار داشتیم که گروه‌مان را به خودمان به تاجیکستان ببریم، اما مسئولان این رویداد نپذیرفتند و قرار شد که اجرا زنده نباشد.

وی ادامه داد: برگزار کنندگان این رویداد می‌خواستند گروهی از نوازندگان را همراه با آقای هیراد به صحنه بفرستند تا به صورت نمادین با او همراه باشند که ما این مسئله را به هیچ وجه نپذیرفتیم.

حسین‌زادگان گفت: حمید هیراد در این اجرا، چند آواز را بدون همراهی موسیقی و به صورت زنده برای مخاطبان اجرا کرد که یکی از این آوازها، خواندن شعری از خیام بود که با استقبال ویژه‌‌ای از سوی مخاطبان تاجیکی مواجه شد.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه مردم تاجیکستان علاقه‌ی بسیاری به ادبیات کهن پارسی دارند و اجرای خوانندگان موسیقی ایران را دنبال می‌کنند. هیراد هم در این اجرا قطعاتی را بر مبنای اشعار کهن پارسی خواند که بسیار مورد توجه مردم تاجیکستان قرار گرفت.

برای دیدن اجراهای این رویداد، حدود 20 هزار نفر در محله نوروزگاه شهر دوشنبه جمع شده بودند. همه اجراهای این فستیوال به صورت مستقیم از تلویزیون پخش شد.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=45455

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا