موسیقی ایرانهنرمندان

فضای موسیقی «بیزنس» شده است

به گزارش کامینگ سون موزیک: امین الله رشیدی می گوید مهمترین خبر این روزها تعطیلی برنامه های جدی حوزه فرهنگ و هنر است. موضوع از آنچه که تصورش را می کنیم پیچیده تر است زیرا فضای موسیقی بیزینسی شده است و همه فقط به فکر پول درآوردن هستند.

وی با اشاره به اینکه موسیقی های پیش پا افتاده رواج پیدا کرده است، بیان کرد: بسیاری از تهیه کننده ها و حتی صدا و سیما به دنبال پول بیشتر هستند و اصلا فکر احیای موسیقی نیستند. زمانی که تهیه کننده ها احساس مسئولیت نمی کنند و آلبوم موسیقی منتشر نمی شود در نتیجه کنسرتی هم در حوزه موسیقی ایرانی برگزار نمی شود.

رشیدی تاکید کرد: چندین سال است که روی بیلبوردها در سطح شهر عکس اشخاصی را می بینیم که اصلا شناخته شده نیستند و موسیقیدان های تراز اول یا بیکار هستند یا در خارج از کشور کنسرت برگزار می کنند و به جای آنها کسانی در ایران به صحنه می روند که اصلا سررشته ای در این حوزه ندارند.

این خواننده با اشاره به اینکه با هیچ نوع موسیقی مخالفتی ندارد، خاطرنشان کرد: مهم ترین سوال این است که استادان هر ژانر کجا هستند و چرا هیچ فعالیتی نمی کنند و جواب این است که آنها دلزده و دلگیر هستند در نتیجه هنر به دست کسانی افتاده که شاید به اندازه کافی به فکر فرهنگ و هنر این مملکت نیستند.

نویسنده کتاب «عطر گیسو» در پایان گفت: البته آینده موسیقی روشن است و من مطمئن هستم رو سیاهی به زغال می ماند و روزی می رسد که آیندگان به درستی قضاوت می کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=4214

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا