موسیقی ایران

تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری میهمان آقاوردی پاشایف

به گزارش کامینگ سون موزیک: تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری میهمان آقاوردی پاشایف برای اجرای کنسرت شب موسیقی ایران_آذری روز دوشنبه 23 دی‌ماه با حضور اصحاب رسانه در تالار رودکی برگزار شد. در این اجرا، سولیست تار صاحیب پاشازاده، سولیست ویلن مازیار ظهیرالدینی و فخری کاظیم نجات به عنوان خواننده ارکستر ملی ایران را همراهی می‌کردند.

آقاوردی پاشایف درباره این اجرا گفت: این چندمین بار است که به ایران سفر می‌کنم، بین کشور ما و ایران اشتراکات فرهنگی زیادی وجود دارد و موسیقی یکی از آنهاست. آخرین اجرای من در اینجا مربوط به سال گذشته با همین ارکستر به رهبری فریدون شهبازیان بود.

او ادامه داد: تمامی موسیقی‌دان‌های خوب در ایران جمع شده و همکاری با آنها برای من لذت‌بخش است. در این کنسرت ضمن اجرای موسیقی آذربایجانی از حسین دهلوی قطعاتی را اجرا خواهیم کرد.

در این کنسرت که 26 دی ماه از ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می‌شود، قطعات آذری و ایرانی چون «سن سیز»، «آریای بالاش»، «وطن نغمه سی»، «سنه ده قالماز»، «عسگرین آریاسی»، «آیریلیق»، «ائولری وارخانه_خانه»، «قرنفیل»، «راسپودری چهارگاه»، «چارداش»، «مرغ سحر» و «شوشتری برای ویلن و ارکستر»، «دونغمه ترک»، «به یاد صبا»، «سرود گل» ، «سبک‌بال» و «شور آفرین» به یاد استاد حسین دهلوی نواخته می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=5072

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا