موسیقیموسیقی ایران

ارکستر ایرانی سفیر صلح جهانی شد

به گزارش کامینگ سون موزیک:  ارکستر خصوصی «ایستگاه» با اعلام سازمان صلح جهانی به عنوان سفیر این نهاد در ایران معرفی شد.

ارکستر خصوصی ایستگاه که سابقه اجراهای زنده با «ریچارد کلایدرمن» و «ناصر چشم آذر» در ایران دارد و کنسرت‌های گزوهی زیادی را نیز در ایران روی صحنه برده، از سوی سازمان صلح جهانی به عنوان سفیر این سازمان معرفی شد.

دفتر بین‌المللی صلح (به اختصارIPB) در سال ۱۸۹۱ میلادی افتتاح و یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های مرتبط با صلح در جهان است.

این سازمان در سال ۱۹۱۰ «برای پیوند جوامع صلح در کشورهای گوناگون» برنده‌ی جایزه نوبل صلح شد و پس از آن و تا سال ۲۰۱۲، یازده برنده‌ی جایزه‌ی صلح نوبل عضو این سازمان بوده‌اند.

در بیانیه رسمی ارکستر خصوص ایستگاه به نقل از سرپرست ارکستر «مهدی نوروزی» درباره این عضویت، آمده:

«ارکستر ایستگاه مفتخر است که عضویت خود را در دفتر صلح جهانی به اطلاع همگان برساند. صلح جهانی همواره یکی از دغدغه اصلی مجموعه خصوصی ایستگاه بوده و فعالیت‌های بسیاری را در راستای ترویج صلح از طریق زبان مشترک ملت‌ها یعنی هنر و برپایه موسیقی، در کارنامه خود به ثبت رسانده است. در نتیجه مذاکرات ارکستر ایستگاه با این سازمان که سال‌هاست در جهت خلع سلاح برای توسعه پایدار و جهانی بدون جنگ قدم‌برداشته است و چندین نوبل صلح جهانی را نصیب خود کرده است، بر آن شدیم تا منظر متفاوتی از صلح را به جهانیان ارائه کنیم.»

در ادامه این بیانیه آمده:

«مجموعه ایستگاه با قابلیت‌های هنری و ساختاری و جایگاهی که طی سال‌های اخیر در زمینه موسیقی و هنر به دست آورده، آمادگی خود را برای ادامه این مسیر مهم به عنوان سفیر IPB در ایران اعلام می‌دارد. در این جهت، اتاق فکر مجموعه ایستگاه فرصت‌هایی را شناسایی کرده است که بتواند با جدیت به وظایف خود برای شناساندن فرهنگ و هنر ایرانی به جهانیان عمل کند. ارکستر ایستگاه حمایت خود را از هنرمندان و افراد فعال در زمینه صلح و پروژه‌های هم راستا اعلام می‌دارد تا دست به دست هم تصویر واقعی ایران زیبا و مردم صلح طلب ایران را به دنیا معرفی کنیم.»

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=56613

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا