موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

ارغوان با صدای هوشنگ ابتهاج در رادیوفرهنگ

به گزارش کامینگ سون موزیک: رادیو فرهنگ با پخش دکلمه «ارغوان» با صدای هوشنگ ابتهاج، پای صحبت‌های این شاعر درباره چگونگی سرودن این شعر می‌نشیند.

برنامه رادیویی «با کاروان شعر و موسیقی» در ٢٧٨ مین قسمت از برنامه خود، به آثار هوشنگ ابتهاج می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه، ۲۵ فروردین ماه از رادیو فرهنگ به روی آنتن خواهد رفت.

صحبت‌های هوشنگ ابتهاج درباره چگونگی سرودن این شعر و پخش دکلمه اثر با صدای خود شاعر از بخش‌های این برنامه خواهد بود.

هوشنگ ابتهاج در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه یوسی‌ال‌ای لس آنجلس پیش از آنکه این شعر را دکلمه کند، گفته بود، درخت ارغوان خانه‌اش، با بچه‌هایش قد کشید و بزرگ شد و تاثیری شگرف بر روی او گذاشت.

سایه گفت در آن سالی که در خانه خود نبود و دور از دیار بود، یاد این درخت برای او نشانه همه چیز بود، از دوست آشنا تا باورها …

سایه ادامه داد که تلاش می‌کند این شعر را بدون غلبه احساس بخواند و دست گل به آب ندهد که این دکلمه توسط برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» در اختیار ایسنا قرار گرفته است.

این اثر با صدای علیرضا قربانی نیز در قالب این برنامه روی آنتن خواهد رفت.

هوشنگ ابتهاج، متخلص به ه.ا. سایه، شاعر معاصر ایرانی است. از معروف‌ترین آثار او می‌توان به شعرهای «ارغوان» و «زندگی» اشاره کرد. او به هر دو سبک کهن و نو شعر می‌سراید. علاوه بر توانایی‌ها و هنرمندی او، دلایل دیگری نیز در شهرت و شناخته شدن آثار ابتهاج موثر بوده‌اند؛ به‌طور مثال، اشعار او بارها توسط هنرمندان و خوانندگان ایرانی، به‌صورت ترانه و تصنیف، اجرا شده‌ است.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=36765

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا