آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایران

آلبوم «قطعاتی برای فلوت» منتشر شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: آلبوم «قطعاتی برای فلوت» به نوازندگی مهرداد غلامی، توسط انتشارات ماهور راهی بازار موسیقی شد.

«قطعاتی برای فلوت» مجموعه‌ای از آثار آهنگسازان شناخته شده کشور، مهرداد پاکباز، نسترن یزدانی سامان صمدی، نگین زمردی، هوشیار خیام و آیدین صمیمی‌مفخم است که با اجرا و نوازندگی مهرداد غلامی ساخته و پرداخته شده است.

درباره این اثر، به قلم مهرداد غلامی می‌خوانیم:

«آلبوم قبلی من در روزهای آخر اقامتم در ایران و در شرایطی ضبط شد که آماده می‌شدم برای ادامه‌ی تحصیل از ایران مهاجرت کنم؛ آلبومی که جایزه‌ای بود از طرف انجمن فلوت ایران برای ضبط اولین مجموعه آثار ایرانی برای فلوت. از آن روزها تا این مجموعه نه سال می‌گذرد؛ نه سالی که مدام ضبط آلبوم بعدی را در تلاشی برای بهتر شدن به تعویق انداختم. برای یک هنرمند، زمان و تصور بهتر شدن همیشه به صورت همزمان فلج کننده و انگیزه دهنده است. این آلبوم از بستر مطالعات دوره‌ی دکترای من به ثمر رسید، وقتی که نوشتن درباره‌ی هویت ایرانی و تاریخ موسیقی غربی در ایران و تلاش برای حل (!) این مسئله بیشتر من را به عمق ناتوانی در جواب دادن یک سوال ساده فرو برد: موسیقی و هویت ایرانی چیست؟

هر کدام از قطعات این آلبوم به نحوی از هویت ایرانی بهره می‌برند. از سکوت‌ها و تغییرات رنگ تا گام‌ها و ریتم‌ها و ترکیبات پیچیده‌تر هارمونی و یا حتی دعایی اوستایی.

در طول این مسیر، مثل همیشه خوشبختی این را داشتم که با دوستان عزیزی که بزرگوارانه برای من نوشتند همکاری کنم.

این آلبوم نه اولین است و نه آخرین، بلکه تصویری از زمانه‌ای است که در این سال‌ها زندگی کرده‌ایم.»

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=44754

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا