آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

آلبوم «به رنگ نوا»در دسترس مخاطبان

به گزارش کامینگ سون موزیک: آلبوم «به رنگ نوا» با نوازندگی تار رادمان توکلی و نوازندگی تمبک حمید قنبری در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«به رنگ نوا» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی منتشر شده در ژانر موسیقی ایرانی است که با هنرمندی رادمان توکلی نوازنده تار و حمید قنبری نوازنده تمبک منتشر شد.

«زندگی»، «آواز درآمد»، «ضربی گردانیه»، «آواز بیات راجه»، «چهارمضراب نوا»، «نیشابورک»، «ای عشق»، «آواز نهفت»، «ضربی مَجُسلی»، «آواز گَوِشت- عشیران – دوگاه – بیات ترک»، «ضرب اصول بیات ترک (بر اساس نواخته‌های حسین علیزاده و محمدرضا لطفی)»، «ادامه آواز بیات ترک و فرود به نوا» و «به رنگ نوا» قطعات تشکیل دهنده این آلبوم هستند.

رادمان توکلی با انتشار متنی در توضیح این یادداشت نوشته است: «نوا برایم سپاسی است در مواجهه با زیبایی، از او که آن را آفرید … نیایشی که تنها کلامش نام اوست. و هنگامی که شروع به نواختنش کنی حسی مرکب از هر نوایی که در عمق جانت نشسته همراهت می‌شود وبه دستان و پرده‌های ساز می‌آید. آن حال غریب نی در نوا، زندگی که بی تو به سر نشد، پرده‌ای که با زخمه ساز تو نو گشت و آن باده ای که تویی… این اثر تلاش کوچکی است برای سپاس از او که این دل را روشن و رهنمای جان می‌شود. سپاس از او که نامش به رنگ نواست. استاد حسین علیزاده…»

رادمان توکلی از جمله هنرمندانی است که طی سالهای اخیر موسیقی را نزد استادانی چون حسین علیزاده، محمدرضا لطفی، فرهاد فخرالدینی، امیر نادرزاده و فریبرز عزیزی فرا گرفت.

حضور در جشنواره‌های مختلف موسیقی جوان، همکاری با گروه «پرنیان» به سرپرستی کامیار صیقلی، هنرمند برگزیده جشنواره تارنوازان، عضویت در گروه موسیقی «خورشید» به سرپرستی مجید درخشانی، حضور در آلبوم‌های «فصل باران»، «آسمانه»، «بودن و سرودن»، «گنج نهان»، «آدم و سنگ» و «لحظه ناب»، عضویت در گروه موسیقی «شهناز» به خوانندگی محمدرضا شجریان به سرپرستی مجید درخشانی، نوازندگی در آلبوم‌های «رندان مست» و «مرغ خوشخوان»، عضو گروه موسیقی «هم آوایان» به سرپرستی و آهنگسازی حسین علیزاده، و نوازندگی در آلبوم‌های «باده تویی»، «عشقیم گل» و «غمنومه فریدون» از جمله سوابق رادمان توکلی در حوزه موسیقی است.

حمید قنبری نوازنده تمبک، دایره و بندیر آلبوم «به رنگ نوا» نیز از جمله هنرمندان فعال حوزه موسیقی است که تحصیلات عالی خود را در این حوزه به اتمام رسانده و در کارنامه آموزشی خود حضور در مکتب بهمن رجبی استاد تمبک نوازی به چشم می‌خورد.

آموزش سازهای کوبه ای، تدریس در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، عضویت در گروه موسیقی «شهناز» با آواز محمدرضا شجریان و سرپرستی مجید درخشانی، نوازندگی در آلبوم‌های «رندان مست»، «مرغ خوشخوان» به خوانندگی محمدرضا شجریان، همکاری با حسین علیزاده در گروه «هم آوایان»، تالیف و پژوهش در زمینه موسیقی از جمله ویرایش دست نوشته‌های امیرناصر افتتاح و تالیف کتاب آموزشی «ضرب آوا»، سرپرستی گروه کوبه ای «کلون زمان» زمان»، تالیف کتاب آموزشی نوازندگی تمبک برای شاخه فنی و حرفه‌ای، نوازندگی در آلبوم‌های «ری تا روم»، «سرخانه»، «یارمست»، «دوران عاشقی»، «آن روزها»، «سایه روشن مهتاب»، «مه برآیان»، «ابروکمان»، «در دل ماند» و ضبط و نشر پروژه «هم ساز» برای همراهی و همدلی هنرمندان پیشینه فعالیت‌های موسیقایی قنبری را تشکیل می‌دهند.

لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=36386

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا