لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

همراهی پارسا خائف و نوازندگان آذربایجان

به گزارش کامینگ سون موزیک:  مهیار علیزاده می‌‌گوید: باتوجه به اینکه در ساخت آلبوم پارسا دو قطعه ترکی هم وجود خواهد داشت، به منظور نزدیکتر شدن به فضای حقیقی موسیقی آذربایجان، تصمیم بر آن شد تا از حضور چند تن از نوازندگان موسیقی باسابقه کشور آذربایجان استفاده کنیم.

علیزاده (آهنگساز آلبوم این نوجوان) درباره این اتفاق گفت: با توجه به اینکه در ساخت آلبوم پارسا دو قطعه ترکی هم وجود خواهد داشت، به منظور نزدیکتر شدن به فضای حقیقی موسیقی آذربایجان، تصمیم بر آن شد تا از حضور چند تن از نوازندگان موسیقی با سابقه کشور آذربایجان استفاده کنیم. خوشبختانه با کمک و همراهی آقای حسین ُملکیزاده ناظر ضبط وکال قطعات ترکی مورد نظر، با نوازندگان مورد نیازمان ارتباط برقرار کردیم و موفق به ضبط پارت های مورد نظر شدیم.

این هنرمند گفت: اساتیدی که ما را در این آلبوم همراهی کردند، آقایان شیرزاد فتحعلی اُف نوازنده دودوک ( بالابان) و شهریار موسی اُف نوازنده کمانچه آذری هستند که هر دو این هنرمندان در رشته‌های خود از نوازندگان معتبر جمهوری آذربایجان محسوب می‌شوند.

علیزاده افزود: این قطعات از قدمت و محبوبیت بسیاری زیادی برخوردارند بنابراین در تنظیم آنها دقت زیادی کردم.

آهنگساز این مجموعه افزود : در این آلبوم از شعرهای شاعران معاصر همچون استاد هوشنگ ابتهاج، استاد محمدعلی بهمنی و هنرمند ارجمند اهورا ایمان استفاده کردم.

آلبوم پارسا خائف شامل ۵ قطعه به زبان فارسی، دو قطعه به زبان ترکی و یک قطعه بی‌کلام خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن