لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

امیدواری برای تاثیرگذار بودن اجراهای خانگی نوازندگان

به گزارش کامینگ سون موزیک: محمدرضا پناهی‌نژاد نوازنده تیمپانی ارکستر سمفونیک تهران درباره پروژه نوازندگی در خانه که این روزها توسط نوازندگان ارکسترهای بنیاد رودکی با شعار “در خانه می‌مانیم تا زودتر روی صحنه برویم” دنبال می‌شود، گفت: ما این کارها را انجام می‌دهیم و امیدوار هستم که تأثیرگذار باشد.

او ادامه داد: مخاطبان موسیقی کلاسیک در ایران معمولاً کم هستند ولی در چند سال اخیر به خاطر حضور آقای شهرداد روحانی، همه برنامه‌های ارکستر سمفونیک تهران با مخاطبان زیادی برگزار شده است. ما در تهران حتی تبلیغ معمولی هم نداشتیم ولی همیشه سالن‌ها پر می‌شد.

او در ادامه درباره اجرای خانگی بخشی از سمفونی نهم بتهوون با محوریت ارکستر سمفونیک تهران و با همکاری نوازندگانی از چند کشور اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته با آقای روحانی در ارکستر سمفونیک دو بار سمفونی نهم را اجرا کرده بودیم و این‌بار با بچه‌ها تصمیم گرفتیم بخشی از اجرای خودمان را کار کنیم. نوازنده‌های دیگر چون در خانه هم ساز داشتند این کار را در خانه انجام دادند ولی از آنجا که ساز من بزرگ است و قابل حمل نیست، یک روز به اداره رفتم و قطعات را از آنجا ضبط کردم.

پناهی‌نژاد در پایان با اشاره به این که خواننده‌های موسیقی پاپ در سالن همایش‌های برج میلاد به اجرای کنسرت بدون تماشاگر می‌پردازند، خاطرنشان کرد. من به دوستان پیشنهاد دادم که به جای ضبط یکی دو دقیقه اجرای خانگی بیاییم چنین کاری را انجام بدهیم و در یک سالن بدون تماشاگر به اجرای کنسرت بپردازیم ولی دوستان مخالفت کردند و گفتند نفس کار ما این است که ما در خانه نوازندگی کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن