لینک کوتاه:

رایزنی با شورای شهر تهران برای حل بیمه بیکاری هنرمندان موسیقی

به گزارش کامینگ سون موزیک: محمد اطیابی  رییس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران از رایزنی با شورای اسلامی شهر تهران درباره حل مشکل پرداخت بیمه بیکاری تعدادی از فعالان موسیقی خبر داد.
 اطیابی  رییس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های انجام گرفته این نهاد صنفی در هفته های گذشته پس از شیوع ویروس کرونا بیان کرد: انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران طی هفته های گذشته پس از شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ که تمام دنیا را درگیر خود کرده نهایت تلاش خود را انجام داده تا نسبت به حل مشکلات صنفی هنرمندان موسیقی اقداماتی را در چارچوب وظایفی که به عهده دارد، انجام دهد. در این راستا ما همکاری های مستمری با تعدادی از مجموعه های مختلف داشتیم که بتوانیم کارهایی را انجام دهیم.

اطیابی افزود: یکی از مهم ترین مواردی که طی روزهای اخیر به شدت پیگیر آن هستیم بحث بیمه بیکاری برخی از هنرمندان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است تا آن دسته از فعالانی که اکنون در قالب این بیمه تحت حمایت صندوق اعتباری هنر قرار دارند، بتوانند از بیمه بیکاری نیز بهره مند شوند. در این راستا مشغول رایزنی های متعددی با صندوق اعتباری هنر و سازمان تامین اجتماعی هستیم که هر چه زودتر این مشکل نیز برطرف شود. البته بنا داریم در رابطه با این بحث مهم که به اعتقاد من در این روزها بسیار اهمیت دارد رایزنی هایی را نیز با اعضای شورای اسلامی شهر تهران داشته باشیم که امیدوارم در این زمینه نیز بتوانیم به نتایج مثبتی برسیم.

اطیابی درباره برخی از اقدامات انجام گرفته دیگرِ انجمن طی هفته های اخیر بیان کرد: مصوبه تخفیف کامل یک فصل یا سه‌ ماه از حق عضویت سالانه اعضا در سال ۱۳۹۹، ارسال یک نامه سرگشاده به رییس جمهور مبنی بر خودداری دولت از دریافت حق سهم بیمه کارگری فعالان عرصه موسیقی، پرهیز برخی از نهادها در اعمال محدودیت برای تدریس موسیقی در فضای مجازی از جمله اقداماتی است که طی هفته های گذشته صورت گرفته و امیدواریم ماجرا به سمتی هدایت شود که شاهد مرتفع شدن مشکلات صنفی اهالی موسیقی باشیم.

رییس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران در پایان گفت: ما طی هفته های اخیر شاهد اتفاقات ناخوشایندی در حوزه موسیقی بودیم که ممکن است منجر به تعطیلی آموزشگاه های موسیقی شود. در این روزها که کنسرت ها نیز لغو شده است دیگر منبع درآمدی هم برای اهالی موسیقی وجود ندارد و این صنف در کنار سایر اصناف هنری در حوزه معیشت دچار مشکل شده است و امیدوارم در این راستا مدیران دولتی هرچه زودتر به فکر حل معضلات باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن