لینک کوتاه:
آلبومموسیقیموسیقی ایرانموسیقی جهان

سومین قطعه گروه «رستاک» افغانستانی فردا منتشر می شود

به گزارش کامینگ سون موزیک :  سومین قطعه از پروژه موسیقایی «در خانه_بی‌ مرز» از گروه «رستاک» فردا پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۸ منتشر می‌شود.
رستاکی‌ها پس از انتشار قسمت‌های اول و دوم پروژه «در خانه_بی مرز» این بار سراغ موسیقی کشور افغانستان رفته‌اند و با انتخاب قطعه خاطره انگیز «لیلی جان» سعی در برقراری ارتباطی نزدیک‌تر با مخاطبان افغانستانی خود داشته‌اند. آهنگ «لیلی جان» یکی از آثار به یادماندنی موسیقی افغانستان است که برای مخاطبان ایرانی یادآور مردمان این دیار است.

این قطعه پس از مهاجرت افغان‌ها به ایران در دهه‌های اخیر بیش از پیش شنیده شد و گروه رستاک با انتخاب و بازخوانی قطعه «لیلی جان» علاوه بر زنده کردن خاطرات مخاطب ایرانی، سعی در برقراری رابطه‌ای نزدیکتر بین هنرمندان و هنردوستان دو کشور داشته است.

قطعه «لیلی جان» با روایت گروه رستاک به سرپرستی «سیامک سپهری» تولید شده و آواز آن را «فرزاد مرادی» اجرا کرده است.

نوازندگان گروه رستاک در این اثر عبارتند از:

سیامک سپهری: تار
فرزاد مرادی: بم تار
اکبر اسماعیلی‌پور: تار
دینا دوستی: کمانچه و کمانچه آلتو
یاسمن نجم‌‌الدین: قانون
حامد بلندهمت: سازهای بادی
مجید پوستی: سازهای کوبه‌ای
بهزاد مرادی: سازهای کوبه‌ای
امید مصطفوی: سازهای کوبه‌ای
پریسا اینانلو: سازهای کوبه‌ای

در این اثر هنرمندان مهمان نیز گروه رستاک را همراهی کرده‌اند:

«کبیر معصومی»(هارمونیه و آواز) و «محمود بارانی» (طبلا) اهل کشور افغانستان بوده و «دارا دارایی» (گیتار بیس) و «ترگل خلیقی» (رباب) نیز نوازندگان ایرانی مهمان هستند که در تولید قطعه «لیلی جان» با گروه رستاک همکاری کرده‌اند.

همان‌طور که گفته شد آهنگ «لیلی جان» فردا روز اول اسفند ماه ۱۳۹۸ منتشر می‌شود. علاقه‌مندان گروه رستاک می‌توانند برای حمایت از این گروه مانند دو اثر قبلی پروژه «در خانه – بی مرز» این اثر را نیز از طریق سایت بیپ تونز خریداری و به صورت قانونی دانلود کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن