لینک کوتاه:
موسیقی جهان

«هیلدور گودنادوتیر» گوی سبقت را از «جان ویلیامز» ربود

به گزارش کامینگ سون موزیک: «هیلدور گودنادوتیر» گوی سبقت را از «جان ویلیامز» ربودخبرگزاری آریا –

در اختتامیه‌ی اسکار ۲۰۲۰، «هیلدور گودنادوتیر» ساخت موسیقی متن جوکر برنده اسکار شد؛ این در حالی است که هیلدور اولین زنی هست که بعد سال ۱۹۹۷ که Anne Dudley برای موسیقی متن فیلم The Full Montyبرنده جایزه شد،‌ توانست اسکار بهترین موسیقی متن را دریافت کند.
«هیلدور گودنادوتیر» امسال برای ساخت موسیقی متن جوکر علاوه بر اسکار، جوایز بفتا، گلدن کلوب و Critics’ Choice Awards را نیز به دست آورد، او همچنین جایزه امی و گرمی رو برای آهنگسازی سریال چرنوبیل کسب کرده است. در میان نامزدهای بهترین موسیقی متنِ این رویداد سینمایی در سال جاری می‌توان به زنان کوچک،‌ داستان ازدواج، ۱۹۱۷ و جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر اشاره کرد.
«هیلدور اینگوِلداردوتیر گودِنادوتیر»، نوازنده ویولن‌سل و موسیقی‌دان کلاسیک ایسلندی است که با گروه‌های مختلف موسیقی از جمله پن سونیک، ترابینگ گریسل و گروه مام همکاری داشته است. او در سال ۲۰۱۸ هیلدور موسیقی متنی را برای فیلم سیکاریو ۲: روز سرباز به کارگرانی استفانو سولیما ساخت.
او فیلم جوکر (۲۰۱۹) با بازی واکین فینیکس و به کارگردانی تاد فیلیپس را آهنگسازی کرد و برنده جایزه بهترین موسیقی متن گلدن گلوب ۲۰۲۰ شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن