لینک کوتاه:
هنرمندان

سرنوشت باورنکردنی نابغه مشهور موسیقی

به گزارش کامینگ سون موزیک : در سال ۱۷۶۱ میلادی وقتی کودکان در سالزبورگ اتریش مشغول بازی بودند، موتسارتِ پنج ساله آهنگ می‌ساخت. او در هفت سالگی اولین سمفونی خود را ساخت و در ۱۲ سالگی یک اپرای کامل نوشت. همین‌ها کافی‌ بود تا از او به عنوان یک نابغه در دنیای موسیقی یاد شود.

سرنوشت باورنکردنی نابغه مشهور موسیقی

او از جوانی سفر به کشورهای مختلف را آغاز کرد؛ به انگلیس، ایتالیا، هلند، اتریش، فرانسه و آلمان رفت تا بتواند بخت خود را برای پیدا کردن یک شغل دایمی امتحان کند. اما این آرزوی او با این که چندین سال زندگی درباری و مرفهی را تجربه کرد، هیچ وقت برآورده نشد.

نبوغ موتسارت و ارائه هرباره دریچه و نگاهی نو به اپرا و موسیقی، باعث شد تا حسادت‌ها به او شدت بگیرد. در فیلم سینمایی “آمادئوس” که در خصوص این آهنگ ساز ساخته شده است نیز از “سالیری”، آهنگ ساز هم‌عصر موتسارت که همیشه خود را در رقابت با او می‌دید و به خاطر نبوغ او در آهنگ سازی از دایره توجه خارج شد، تصویری کامل و جامع نشان داده شده است. گفته می‌شود حتی افول موتسارت در سال‌های پایانی زندگی و فراموش شدن او نیز توطئه‌ای بود که سالیری آن را به انجام رسانده است.

موتسارت در ۳۵سالگی در غربت و فقر درگذشت و در حالی که هنوز آرزوهای بزرگی برای موسیقی در سر داشت، در قسمت تهی‌دستان آرامگاه “سن مارک” دفن شد و هیچ وقت محل مشخص دفن او پیدا نشد. موتسارت هیچ وقت نتوانست جایی استخدام شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن