موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

علی رهبری در سنت پترز بورگ به روی صحنه خواهد رفت

به گزارش کامینگ سون موزیک: علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی روز جمعه اول مهرماه برای نخستین بار در سمت تازه خود به عنوان رهبر میهمان دائم ارکستر سمفونیک مارینسکی در سنت پترز بورگ به روی صحنه خواهد رفت.

علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی روز جمعه اول مهرماه برای نخستین بار در سمت تازه خود به عنوان رهبر میهمان دائم ارکستر سمفونیک مارینسکی در سنت پترز بورگ به روی صحنه خواهد رفت. در این سمت تازه علی رهبری مسولیت اجرای حداقل ۱۰ اپرا و کنسرت را در هر فصل هنری بر عهده خواهد داشت. شایان ذکر است که این حجم از برنامه معمولا برای مدیر هنری ارکسترها درنظر گرفته می‌شود.

در این فصل هنری علی رهبری با ابتکاری شخصی خود مسئولیت اجرای دوره‌ای از آثار را برعهده خواهد داشت شامل ۱۰ کنسرت که نیمی از آن‌ها به آهنگسازان شرقی و نیمی دیگر به آهنگسازان غربی اختصاص خواهد داشت.

در این فصل پیش بینی شده که آثاری از آهنگسازان برجسته ایرانی نیز در سالن اپرای مارینسکی بر روی صحنه برده شود.

نخستین برنامه در روز اول مهرماه، شامل اجرای آثاری از سمفنی شماره یک، «جمال ارکین» آهنگساز اهل ترکیه و «چنین گفت زرتشت» اثر «ریچارد اشتراوس» آهنگساز المانی خواهد بود.

دومین برنامه پنجشنبه ۷ مهرماه عبارت خواهد بود از «کلود دبوسی»- آهنگساز فرانسوی «پرلود بعد از ظهر یک دیو» و «چنین گفت زرتشت» اثر علی رهبری.

مجموعه اپرای مارینسکی به عنوان بزرگترین مجموعه هنری جهان دارای ۴۰۰ نوازنده ۲۵۰ خواننده کر، ده‌ها خواننده اپرا ، ۳ سالن اپرا و چندین سالن کنسرت می باشد. مدیر کل هنری این مجموعه از سالیان گذشته تا کنون آقای والری گرگیف است.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=61027

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا