کنسرتموسیقیموسیقی ایران

کنسرت همایون شجریان پس از ۲ سال/ فیلم

به گزارش کامینگ سون موزیک: همایون شجریان نخستین کنسرت خود را پس از ۲ سال در تالار وزارت کشور با همراهی ارکستر «سیاوش» روی صحنه برد.

همایون شجریان، نخستین کنسرت خود را پس از ۲ سال و همزمان با پایان دوران کرونا و تعطیلی کنسرت‌ها در تالار وزارت کشور با همراهی ارکستر «سیاوش» روی صحنه برد.

این کنسرت‌ها قرار است در روزهای یکم، دوم، سوم، پنجم و ششم تیر ۱۴۰۱ با همراهی ارکستر سیاوش به رهبری آرش گوران در سالن همایش‌های کشور (سالن وزارت کشور) برگزار شود.

گروه سیاوش به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان از جمله گروه‌های شناخته شده موسیقی ایرانی طی سال‌های گذشته است که در سال‌های آغازین دهه ۹۰ اجراها و برنامه‌های زنده بسیاری را پیش روی مخاطبان قرار داده است که از آن جمله می‌توان به مجموعه کنسرت‌های آیینه‌ها به آهنگسازی کیخسرو و سهراب پورناظری اشاره کرد.

همایون شجریان شهریور سال ۱۳۹۱ پس از تشکیل گروه سیاوش گفته بود: «همیشه دوست داشتم گروهی مثل گروه آوا که پدرم آن را تاسیس کرده بودند، پی‌ریزی کنم و این گروه جایی باشد تا آثار هر آهنگسازی در آن اجرا شده و نوازندگان مختلف در آن هنرنمایی کنند. من هم نام این گروه را سیاوش گذاشتم و فعالیتم را با این گروه آغاز می‌کنم.»


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=58859

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا