موسیقی ایران

رئیس انجمن سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: بهرام دهقانیار به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری و رئیس انجمن سرود کانون منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی حکمی بهرام دهقانیار را به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری و رئیس انجمن سرود کانون منصوب کرد.

محمدرضا زمردیان در حکم خود تأکید کرده است: سرود یکی از مردمی‌ترین مصنوعات هنری و ادبی است که با تاثیرگذاری عمیقی که در طیف­های وسیع مردمی ایجاد می­‌کند، می‌تواند به عنوان ابزاری ارزشمند برای بازگو کردن احساسات جمعی و حتی ملی به حساب آید.

وی هم‌چنین در ادامه آورده است: تجربه این هنر ارزشمند را در آیین­‌های مختلف مذهبی، ملی و حماسی لمس کرده‌ایم و امروز، سرود به عنوان یک هنر گروهی که ریشه چندین ساله در کانون دارد می­‌تواند به عنوان یک هنر فاخر و ارزشمند بستری مناسب برای ارتباط موثر فرهنگی با نسل جدید باشد و به عنوان یک هنر گروهی، تمرین فعالیت­های جمعی در میان کودکان و نوجوانان به حساب آید.

معاون فرهنگی کانون در این حکم از رئیس انجمن سرود خواسته تا زمینه فعالیت این انجمن در عرصه‌­های ترویج سرود به عنوان هنری گروهی و امیدآفرین، توسعه و فراهم‌ساختن زیرساخت‌های لازم برای آموزش سرود در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را فراهم کند.

هم‌چنین بسترسازی، شناسایی، جذب، آموزش و تربیت تخصصی استعدادها در میان اعضا و مربیان، برنامه‌ریزی در زمینه‌ی تولید ترانه و موسیقی­های فاخر در حوزه کودک و نوجوان برای مخاطبان در گروه­های سنی مختلف با تاکید بر ارزش‌های دینی، هویت ملی، نشاط عمومی و پرورش خلاقیت و ذهن، ایجاد بستر مناسب برای برگزاری جشنواره و مهرواره سرود کانون و تشکیل گروه هم‌خوان و استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی برای ترویج سرودها و ترانه‌های ریشه‌دار ایرانی را در دستور کار خود قرار دهد.

بهرام دهقانیار موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و نوازنده پیانو در کارنامه هنری خود آهنگ‌سازی ترانه‌ها، موسیقی فیلم و موسیقی سریال‌های تلویزیونی فراوانی را ثبت کرده است. از میان این آثار می‌توان به سریال‌های خونه مادربزرگه، پدرسالار، همسران، قصه های تابه تا، شب‌های بررره، این خانه دور است و هتل و فیلم های سینمایی شاخ گاو، جهنم سبز، عشق شیشه‌ای، آقای هفت رنگ و شهر موش‌های ۲ اشاره کرد.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=5569

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا