موسیقیموسیقی ایران

جشنواره محلی برای محک زدن بچه‌هاست

به گزارش کامینگ سون موزیک: هنگامه اخوان گفت: جشنواره محلی برای محک زدن بچه‌هاست و بواسطه برگزاری این جشنواره می‌توانیم استعدادهای خوبی را کشف کنیم ولی بایستی حمایت‌های لازم را از آن‌ها داشته باشیم. وقتی جشنواره تمام می‌شود، آن‌ها را به حال خود رها نکنیم بلکه با آموزش‌های مناسب به آن‌ها کمک کنیم که خواننده شوند که من خودم حاضرم با آن‌ها کار کنم و برای خواننده شدن آماده‌شان کنم.

هنگامه اخوان که داوری چندین دوره جشنواره موسیقی جوان را برعهده داشته، در خصوص کیفیت اجرایی شرکت‌کنندگان در این دوره گفت: امسال نوجوانان و جوانانی که در بخش آواز شرکت کرده بودند، فوق العاده بودند به گونه‌ای که خوش صدا و دارای تحریرهای زیبایی بودند و برخی با وجود اینکه سن کمی داشتند، بسیار خوب ظاهر شدند که معتقدم این عزیزان بایستی حمایت شوند چراکه معرفی این استعدادهای به معنی خواننده بودنشان نیست بلکه بایستی آن‌ها را برای خواننده شدن آماده و حمایت کنیم و با آموزش‌های مناسب آن‌ها را در مسیر خواننده شدن قرار دهیم. خصوصا شرکت کنندگان شهرستانی که از امکانات موجود تهران همچون استاد خوب و آموزشگاه‌های مناسب به دور هستند.

این خواننده با بیان اینکه بسیاری از شرکت کنندگان با وجود اینکه صدای خوبی دارند، ردیف نمی‌دانند، افزود: جشنواره محلی برای محک زدن بچه هاست و بواسطه برگزاری این جشنواره می‌توانیم استعدادهای خوبی را کشف کنیم ولی بایستی حمایتهای لازم را از آن‌ها داشته باشیم. وقتی جشنواره تمام می‌شود آن‌ها را به حال خود رها نکنیم بلکه با آموزشهای مناسب به آن‌ها کمک کنیم که خواننده شوند که من خودم حاضرم با آن‌ها کار کنم و آماده‌شان کنم.

اخوان ادامه داد: تشکیل گروههای مختلف از برگزیدگان جشنواره می‌تواند حمایت خوبی باشد اما آیا این عزیزان موسیقی و آواز را کاملا می‌دانند؟ شعر می‌دانند؟ ردیف موسیقی را کامل می‌دانند؟ درسته برگزیده جشنواره هستند اما به نظرم برای تکمیل کردن نوازندگی و خوانندگی بایستی از اساتید مجرب کمک بگیرند.

داور بخش آواز پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با بیان اینکه امکانات در تهران بیشتر است اما صدای شرکت کنندگان شهرستانی بهتر است، اظهار داشت: آموزشگاههای موسیقی در شهرستانها زیاد نیست، استادان خوبی هم وجود ندارد اما بچه‌هایی شهرستانها بیشتر تلاش و کوشش برای یادگیری دارند و صدایشان گرم و زیباست و بیشتر حس و حال دارند و واقعاً از درون می‌خوانند.

هنگامه اخوان در خاتمه در خصوص ارزیابی بخش آواز پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: سالهای گذشته همه کپی استاد شجریان یا بنان می‌خواندند اما امسال به جز یکی دو نفر کسی کپی نخوانده بود.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=49076

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا