لینک کوتاه:
آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایران

شنیدن «شش قطعه موسیقی مجلسی» در یک آلبوم

به گزارش کامینگ سون موزیک:  آلبوم «شش قطعه موسیقی مجلسی» با هنرمندی نوید برگریزان در قالب یک اثر متفاوت و کمتر تجربه شده موسیقایی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«شش قطعه موسیقی مجلسی»، مجموعه‌ای از آثار نوید برگریزان آهنگساز و موزیکولوژیست است که در ۱۰ سال گذشته ساخته شده است.

این مجموعه که در آلمان، دانمارک و آمریکا اجرا و ضبط شده ، گوشه‌ای از تجربیات آهنگساز، شامل سه قطعه‌ تکنوازی برای ویولن، ویولا، ساکسیفون آلتو و همچنین یک دونوازی فلوت و پیانو، یک کوارتت زهی و یک قطعه برای کلارینت باس و صداهای الکترونیک هستند.

آهنگساز در این قطعات، تجربیات خود را در زمینه‌ میکروتونالیته و کوک با تأثیرات اینتروالیک و ریتمیک فرهنگ‌های موسیقایی غیر غربی در هم می‌آمیزد. او هم‌چنین از تکنیک‌های ناشی از ترکیبات اصوات الکترونیک و بداهه‌نوازی نوشته شده استفاده می‌کند و سعی در بسط زبان موسیقایی خود بر پایه‌ پژوهش‌هایش دارد.

شنیدن «شش قطعه موسیقی مجلسی» در یک آلبوم

«کانوبالیزم» برای باس کلارینت و صداهای الکترونیک با اجرای یوناس فرولوند، «تمرین کوک شماره ۳» برای کوارتت زهی با اجرای کوارتت زهی بوستون، «اسپین تاپ» برای ویولن سولو با اجرای ایمی لیدل، «تابلوهای یک میکرو – نمایشگاه» برای ساکسوفون آلتو با اجرای لوران استوپی، «دریاچه مسی» برای ویولای سولو با اجرای مانفرد اشتانکه، «تمرین کوک شماره صفر» برای فلوت و پیانو با اجرای امیلی تئوبالد با نوازندگی فلوت امیلی تئوبالد و نوازندگی پیانو ناستازیا ناپلوکووا قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن