لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

قطعه شاهرخ خواجه‌نوری برای پروژه «بیست» ساخته شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: شاهرخ خواجه‌نوری قطعه‌ خود برای پروژه‌ی «بیست» را به پایان رساند.

شاهرخ خواجه‌نوری (پیانیست و آهنگساز) از جمله آهنگسازانی است که با پروژه «بیست» همکاری می‌کند. او ساخت اثر خود را به پایان رساند.

قطعه ساخته شده توسط خواجه‌نوری در سه موومان، با عنوان «یارآوا بیست – کنسرتات برای گیتار و ارکستر» و برای ارکستر مدرن یارآوا نوشته شده است. در تصنیف این قطعه از تمامی سازهای ارکستر، که ترکیبی از سازهای ایرانی و غیر ایرانی را در بر می‌گیرد استفاده شده است. رهبری ارکستر مدرن «یارآوا» را مهدی جلالی، مدیر هنری گروه موسیقی «یارآوا» بر عهده دارد.

آخرین قطعه شاهرخ خواجه نوری «نامه‌ی آتوسا به آلساندرا» نام داشت، که برای نوازندگان ارکستر مدرن «یارآوا» و آنسامبل «یونایتد برلین» نوشته شده بود. این قطعه در سال ۲۰۱۸ در ایران و آلمان اجرا شد.

گفتنی است شاهرخ خواجه‌نوری از آهنگسازان پیشرو و تأثیرگذار حوزه‌ی موسیقی معاصر و موسیقی الکترونیک ایران است. وی فلوشیپ آهنگسازی از کالج موسیقی لندن و دانش‌آموخته‌ی کالج مورلی است. خواجه‌نوری پس از بازگشت به ایران، به مدت دو دهه به تدریس در دانشکده‌ی صدا و سیما و دانشکده‌ی هنرهای دراماتیک و دانشگاه هنر، مشغول بوده است.

پروژه‌ی «بیست» به مناسبت بیست سالگی گروه موسیقی یارآوا برنامه‌ریزی شده است. این گروه در قالب این پروژه به بیست آهنگساز موسیقی معاصر ایرانی سفارش قطعه داده است. آثار ساخته شده اجرا و ضبط می-شوند و در یک مجموعه به صورت فیزیکال منتشر خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن