جشنواره موسیقیموسیقیموسیقی ایران

در نخستین روز از ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام چه گذشت؟

به گزارش کامینگ سون موزیک: نخستین روز از ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام، با اجرای چند گروه در صفحات مجازی انجمن موسیقی استان ایلام پخش شد.

در نخستین روز از ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام، اجرای گروه موسیقی هاویر (از شهر ایلام) به سرپرستی افشین آریافر و نیز تکنوازی دوزله از اسماعیل جمالی‌فر و تکنوازی پیانو از محمدرضا محمدی در صفحات مجازی انجمن موسیقی استان ایلام پخش شد.

در رپرتوار اجرایی گروه هاویر، قطعات: پیش درآمد (آهنگ و تنظیم از افشین آریافر)، آواز شور، تصنیف صورتگر چین (ساخته استاد محمدعلی کیانی‌نژاد)، تصنیف عاشق مشو (ساخته استاد محمود ذوالفنون، تنظیم از افشین آریافر) اجرا شدند.

همچنین تکنوازی دوزله اسماعیل جمالی‌فر با اجرای ترکیبی از مقامهای بومی و محلی استان ایلام همراه بود.

محمدرضا محمدی نیز با ساز پیانو، موومان اول سونات ۸ بتهوون را نواخت.

ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام با محورهای موسیقی دستگاهی ایران (گروه‌نوازی، تک‌نوازی)، موسیقی بومی و محلی استان ایلام (گروه‌نوازی، تک‌نوازی)، موسیقی کلاسیک جهانی (تک‌نوازی) و در بخش‌های گروه‌نوازی (رقابتی)، آفرینش خلاقانه در تک‌نوازی (غیر رقابتی) و اجرا و تجلیل از پیشکسوتان (جنبی) برگزار می‌شود.

با توجه به تداوم وضعیت قرمز کرونا در ایلام و محدودیت‌های حضور مخاطبان در سالن‌های اجرای موسیقی و به جهت همراهی با مصوبات ستاد استانی کرونا، با تصمیم شورای سیاست‌گذاری ششمین جشنواره موسیقی استان، اجراهای این دوره جشنواره به صورت مجازی پخش می‌شود.

این فستیوال به مدت ۹ روز از روز دوشنبه ۴ مردادماه آغاز و تا سه شنبه ۱۲ مردادماه ادامه خواهد شد.

بر همین اساس، صفحات مجازی انجمن موسیقی ایلام، جشنواره موسیقی ایلام و ایلام هنری به عنوان بسترهای پخش مجازی معرفی شده‌اند و مخاطبان می‌توانند براساس زمان‌بندی مشخص شده در جدول، به صورت رایگان اجراها را مشاهده کنند.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=41870

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا