موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

«نون خ» متفاوت‌ترین اثری بود که موسیقی آن را ساختم

به گزارش کامینگ سون موزیک: صادق آزمند، آهنگساز سریال «نون خ» می‌گوید موسیقی کردستان آن‌قدر کامل است که نمی‌توان چیزی به آن اضافه کرد.

صادق آزمند آهنگساز و تنظیم‌کننده که اخیراً تیتراژ سریال «نون خ» را کار کرده است، درباره موسیقی متن این سریال گفت: سریال «نون خ» متفاوت‌ترین اثری بود که من موسیقی آن را ساختم.

وی اضافه کرد: درست است که این سریال طنز است و جنبه طنز در آن بیشتر دیده می‌شود، اما علاوه‌بر آن جنبه‌های اجتماعی هم دارد و ما به همین خاطر سعی کردیم موسیقی آن را جدی در نظر بگیریم.

این آهنگساز، موسیقی کردستان را غنی خواند و عنوان کرد: موسیقی کردستان آن‌قدر کامل است که نمی‌توان چیزی به آن اضافه کرد. من برای ساخت موسیقی این سریال به سراغ مقامات تنبور رفتم و فقط سعی کردم بخش‌هایی از موسیقی غنی کردستان را بازنگری کنم.

آزمند در پایان درخصوص قطعه «لیلم لیل» که در تیتراژ پایانی سریال «نون خ» پخش شد و حاشیه‌های فراوانی داشت، اظهار کرد: این قطعه موسیقی متعلق به موسیقی کردستان است. حالا چون یک خواننده ترک آن را خوانده‌ است برخی فکر می‌کنند آهنگ ترکی است، در صورتی ‌که آن خواننده قطعه «لیلم لیل» را براساس موسیقی کردی اجرا کرده است.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=36998

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا