لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

همراهی پژهام اخواص با تور بین‌المللی سازهای کوبه‌ای

به گزارش کامینگ سون موزیک: یکی از نوازندگان فعال سازهای کوبه‌ای بهار سال ۱۴۰۰ همراه با تعدادی از هنرمندان شناخته شده سازهای کوبه‌ای مجموعه کنسرت‌هایی را برگزار خواهد کرد.

پژهام اخواص از هنرمندان و نوازندگان فعال سازهای کوبه‌ای در ادامه فعالیت‌های بین‌المللی خود بهار سال ۱۴۰۰ در قالب یک تور موسیقایی مجموعه کنسرت‌هایی را همراه با تعدادی از نوازندگان شناخته شده سازهای کوبه‌ای در کشور آمریکا برگزار می‌کند.

در این کنسرت‌ها ذاکر حسین نوازنده طبلای هندی، پژهام اخواص نوازنده تمبک و سازهای کوبه‌ای ایرانی و عباس کازم اوف نوازنده دایره و سازهای کوبه‌ای ازبکستان اعضای گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این کنسرت‌ها از تاریخ ۸ آپریل تا ۱۸ آپریل در شهرهای فیلادلفیا، واشنگتن سیتی، دوره‌ام نورد کلوراینا، نورفولک ورجینیا، سنت لوییس، آبرن آلاباما، و بقیه شهرها و ایالت‌های آمریکا به صورت آنلاین قابل دیدن و شنیدن است.

در این اجرا که با هدف پیوند ریشه‌های مختلف ریتم در نقاط مختلف دنیا پیش روی مخاطبان قرار گرفته و به گفته دست‌اندرکارانش اولین تور بعد از ظهور کرونا در آمریکاست، هر یک از نوازندگان به اجرای قطعه‌ای می‌پردازند و در آخر همگی قطعات آماده شده‌ای را با هم اجرا می‌کنند.

پژهام اخواص جمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در رشته کارشناسی رشته موسیقی از دانشگاه سوره تهران به پایان رساند و پس از آن به ادامه تحصیلات خود در رشته موسیقی جهانی دانشگاه سن فرانسیسکو پرداخت. این هنرمند که فراگیری ساز تمبک را از پنج سالگی نزد استاد ناصر فرهنگ فر آغاز کرده علاوه‌بر تمبک در نواختن سازهایی چون سازهای سه‌تار، عود، تنبور و سازهای کوبه‌ای دیگری چون دف، طبلا، دوایر کوکی نیز مهارت دارد.

اخواص طی سال‌های گذشته علاوه بر همکاری با هنرمندان مطرحی چون شهرام ناظری، حسین علیزاده، علی اکبر مرادی، ذاکرحسین، سلواگانش نوازنده کانجیرا، حافظ مدیرزاده، یویوما نوازنده ویولنسل در رویدادها، تورها و فستیوال‌های مختلفی در کشورهای مراکش و فرانسه به اجرای برنامه پرداخته است.

پژهام اخواص آثار صوتی متعددی با بزرگان موسیقی در پروندهٔ هنری خویش ثبت کرده که آخرین اثر وی به نام «آنگاه» با همراهی سازهای کمانچه، تمبک و سازهای کوبه‌ای به هنرمندی امامیار حسن‌اف جزو سه آثار برتر صوتی در سال ۲۰۱۸ مجموعه Transglobal World Music Chart و همچنین یکی از پرمخاطب‌ترین آثار مجموعه Mundofonias Radio معرفی شد. این هنرمند همچنین از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۸ مسئولیت مدیریت بخش اجرایی موسیقی ایران را در مجموعه San Francisco World Music Festival به عهده داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن