لینک کوتاه:
جشنواره موسیقی فجرموسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

اولین جلسه ارزیابی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر برگزار شد

به گزارش کامینگ سون موزیک:  نخستین جلسه ارزیابی جشنواره با حضور داوود گنجه‌ای نماینده خانه موسیقی، صدرالدین حسین‌خانی نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، محمد اطیابی رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی، سید امین مؤیدی اصفهانی مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، حمید قبادی نماینده معاون امور هنری، هادی آرزم و تقی ضرابی دو هنرمند که عضو شورای ارزیابی جشنواره هستند و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی ضمن ارائه گزارشی از سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر گفت: یکی از رکن‌های اصلی جشنواره شورای ارزیابی است که وظیفه اصلی اعضای شورای ارزیابی نظارت دقیق و کاربردی بر جشنواره و ارائه گزارش درباره جشنواره به معاونت هنری است.

اله یاری در ادامه گفت: این نخستین جلسه شورای ارزیابی این دوره جشنواره است و نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی معاونت هنری، دو هنرمند موسیقی به انتخاب معاون هنری، یک نماینده از خانه موسیقی، یک نماینده از مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری و نماینده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ترکیب هفت نفره این شورا را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: سال گذشته شورای ارزیابی جشنواره هفت جلسه تشکیل شد و اصلاح آیین‌نامه به تشخیص شورا در این جلسات مطرح شد.

سید امین مؤیدی اصفهانی مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری در این جلسه گفت: شورای ارزیابی از ارکان جشنواره موسیقی فجر است و ارزش‌گذاری مدیران و کیفیت و کمیت فعالیت مدیران و دبیران جشنواره در تمامی موارد طبق آیین‌نامه بر عهده این شوراست.

او ادامه داد: سال گذشته با کمک این شورا آیین‌نامه برگزاری جشنواره مورد بازبینی قرار گرفت و برای ارزیابی جشنواره نیز شاخص‌هایی تعیین و امتیازدهی صورت گرفت. بر این اساس شورا با کمک این شاخص‌ها امتیاز میانگین را برای جشنواره مشخص می‌کند که سال گذشته امتیاز جشنواره خوب بود.

وی افزود: امتیازدهی و ارزیابی‌ها طبق جدول لیکرت و با معیارهایی شامل انطباق با مأموریت‌ها و سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیل به اهداف و چشم‌اندازهای مدون در آیین‌نامه، نوآوری در موضوع یا اجرا، نحوه برنامه‌ریزی و مدیریت اجرایی، موفقیت در توسعه روابط بین‌المللی با توجه به شرایط و کمک به تقویت و اعتلای هنر موسیقی ایران صورت می‌گیرد.

محمد اطیابی رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در ادامه گفت: سال گذشته همکاری خوبی با دوستان در جشنواره شکل گرفت و امیدوارم با اشراف بیشتر نسبت به موضوع ارزیابی جشنواره انجام شود.

حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری هم گفت: خوشبختانه این شورا نسبت به دیگر شوراهای موجود در موضوع جشنواره، جامع‌تر و دقیق‌تر به موضوعات مرتبط با جشنواره‌ می‌پردازد. بهتر است در نخستین جلسه شورا، انطباق جشنواره با آیین‌نامه بررسی شود و با توجه به شرایط امسال رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامتی جامعه برای این دوره جشنواره به‌عنوان یک شاخص ارزیابی در نظر گرفته شود.

در ادامه جلسه داود گنجه‌ای، هادی آرزم و صدرالدین حسین‌خانی نیز نظرات خود را درباره شیوه ارزیابی جشنواره بیان کرد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن