موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

خواننده زن ایرانی از جایزه گلوبال موزیک اواردز می گوید

به گزارش کامینگ سون موزیک: نتایج جایزه جهانی موسیقی “گلوبال موزیک اواردز” مشخص شد و موفقیتِ موزیسین‌های ایرانی در این رویدادِ جهانی چشمگیر بود.

قطعه‌ی “رازدار” در مسابقه جهانی “گلوبال موزیک اواردز” مدال نقره گرفت.

آهنگساز “رازدار” احمد میرمعصومی است و چهره‌هایی مانند بابک ریاحی‌پور، علیرضا دریایی و فیروز ویسانلو در این قطعه نوازندگی کرده‌اند. شعر این قطعه هم از سروده‌های علیرضا بدیع است و توسط فایضه کامیاب، سمیرا محسنی و مهرداد ناصحی اجرا شده است.

فایضه کامیاب هنرمند ایرانیِ حاضر در جایزه جهانی موسیقی، درباره این موفقیت، با اشاره به اینکه “رازدار” با حساسیتی چشم‌گیر تولید شده، گفت: این قطعه صرفا جهت شرکت در رقابتهای جهانی ساخته شده و عملا تصمیمی درباره انتشار بین‌المللی و داخلی آن گرفته نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مسابقه بزرگ جهانی “گلوبال موزیک اواردز” با حضور چهره‌های شناخته شده‌ای از موسیقی جهان برگزار شده، درباره دیگر فعالیت‌هایش در عرصه موسیقی، توضیح داد: تحصیلات من در رشته موسیقی دستگاهی ایرانی و با محوریت آواز ایرانی بوده است. همچنین به واسطه علاقه به موسیقی کلاسیک در این زمینه نیز تجربیات ارزنده‌ای به دست آوردم.

وی ادامه داد: من آواز ایرانی را نزد استادان علی‌اصغر شاه‌زیدی، حمیدرضا نوربخش، نغمه غلامی و شاپور رحیمی یاد گرفتم. همیشه به موسیقی فولکلور علاقمند بودم و به همین دلیل در عرصه موسیقی مناطق مختلف ایران پژوهش‌های زیادی داشته‌ام. در آواز خواندن نیز تلاشم این بوده با بهره‌گیری از نواهای مختلفِ مناطق ایران به بیان آوازیِ خاص خودم برسم.

این خواننده موسیقی ایرانی درباره مسیر هنری‌اش گفت: در حال حاضر تمرکز فعالیتم به سمت موسیقی نمایش است. در این زمینه هم پروژه‌هایی دارم که با گروهی حرفه‌ای به فعالیت می‌پردازیم.

گفتنی است، چندی پیش موسیقی فیلمِ “نرگس مست” در جشنواره بین‌المللی “لفت ایندیای” هندوستان جایزه گرفت که فایضه کامیاب در موسیقی متن و تیتراژ پایانی آن فیلم نیز به عنوان خواننده حضور داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا