آلبوم ایرانموسیقیموسیقی ایران

«أرضِ موات»؛ شنیدن صدای نفس انسان در کوهستان

به گزارش کامینگ سون موزیک: آلبوم «أرضِ مَوات» در قالب سه اثر موسیقایی برای ساز«فاگوت» به آهنگسازی کارن کیهانی، کاوه میرحسینی و آرمین صنایعی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

کارن کیهانی، کاوه میرحسینی و آرمین صنایعی سه آهنگساز شناخته شده کشورمان در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود آلبوم «أرضِ مَوات» در ژانر موسیقی کلاسیک معاصر را منتشر کردند.

«درّه – برای ساز فاگوت و نوار مغناظیسی» شامل «نسمه»، «کوه» و «فرار» به آهنگسازی کاوه میرحسینی، «مینا – برای سولوی فاگوت» به آهنگسازی آرمین صنایعی و «این مزرعِ بی بر – برای ساز فاگوت و ساز عود» به آهنگسازی کارن کیهان سه قطعه‌ای هستند که برای این آلبوم انتخاب شده‌اند.

در توضیحات تکمیلی این آلبوم آمده است: «فاگوت» به آلمانی یا «باسون» به انگلیسی سازی است از خانواده‌ی سازهای بادی‌چوبی و عمدتاً در ارکستراسیون‌های بزرگ دیده می‌شود. در آلبوم أرض موات سه آهنگساز ایرانی برای این ساز سه قطعه نوشته‌اند.

«برای آنان که با موسیقی بیگانه‌اند این توضیح ضروری به نظر می‌رسد که موومان اول از قطعه نخست این مجموعه (ترک اول سی دی) گشایشی است بر روایت و ایده اصلی اثر و آنچنان که از نامش پیداست (نسمه؛ به معنای نفس) با استفاده از دمیدن در ساز فاگوت و تولید اصوات غیر موسیقایی سعی در ساخت فضایی پرفرماتیو، مبتنی بر صدای نفس‌های انسانی بوده است که در کوهستانی سرد و تاریک، مشغول دویدن و فرار از دست سیاهی‌هاست.»

الیزه یاکوبرگر نوازنده فاگوت، امیرحسین محمدیان نوازنده فاگوت در قطعه «دره»، یاسمین شاه حسینی نوازنده فاگوت در قطعه «این مزرع بی‌بر»، کارن کیهانی مشاور پروژه، ارژنگ آقاجری مدیر هنری، پویان عبدلی صدابرداری، میکس و مسترینگ دیگر عوامل اجرایی این اثر را تشکیل می‌دهند.

آلبوم «أرض موات» با شماره مجوز ۴۰۰۰-۱۳۹۷ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=27953

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا