موسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

بررسی و بیوگرافی آثار و هنرمندان گروه مدرن تاکینگ

به گزارش کامینگ سون موزیک: برای کسانی که به موسیقی پاپ و گروه‌های فعال در آن علاقمندند، گروه مدرن تاکینگ، نامی آشنا و پرآوازه‌ است. ماجرای تشکیل این گروه و جدایی‌ و دوباره پیوستن آنها به هم، محبوبیت بی‌نظیر و اجراهای فوق‌العاده آنها را، هر دوستدار موسیقی در چند دهه اخیر شنیده است.

هنرمندان این گروه موسیقی نیز، ماجراهای شنیدنی دارند که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه بمانید.

آغاز ماجرای مدرن تاکینگ و تشکیل گروه

مدرن تاکینگ، یک گروه آلمانی اجرای آواز و موسیقی پاپ، به سبک آهنگ‌های الکترونیکی بود. خواننده این گروه دو نفره، توماس آندرسن و تنظیم کننده، ترانه‌سرا و تهیه کننده آن، دیتر بوهلن بود.

از آنها، به عنوان موفق‌ترین گروه موزیک پاپ دو نفره، یاد می‌شود. بسیاری از تک آهنگ‌های آنها در کشورهای مختلف با موفقیت اجرا شده و برخی از محبوب‌ترین آنها، شهرت جهانی یافت، تا آنجا که لقب مردان همیشه جاودان موسیقی را به آنها دادند.

مدرن تاکینگ، از سال ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷ با یکدیگر همکاری داشته و پس از جدایی در آن سال، بار دیگر در ۱۹۹۸ به‌هم پیوستند. ماجراهای جدایی جنجالی و بازگشت مجدد به همکاری نیز، مانند موزیک آنها جنجالی و پرحاشیه بود.

پس از این بازگشت موفق، دونفره‌های زیبایی از آنها باز هم موفق به کسب مقام‌های برتر موسیقی در رده‌های مختلف شد.

آثار گروه و موفق‌ترین‌ها…

موفق‌ترین اثر آنها (تو قلب منی، تو روح منی) که در اروپای ۱۹۸۴ شهرت یافته بود، در مجموع با فروش ۹ میلیون نسخه، سرانجام در سال ۲۰۰۳، به اثری جاودانه بدل شد. این در حالی بود که این آهنگ توانست در ۸۱ کشور جهان، رتبه اول را به‌دست آورد.

همان ترانه‌ای که در اجراهای نخست، در ۳۵ کشور بزرگ دنیا، این گروه را از لحاظ فروش به رتبه ۱ ارتقا داده بود! پس از آن نیز، شاهکار دیگر این گروه (تو می‌توانی اگر بخواهی) برای آنها شهرت و موفقیت به‌همراه آورد.

اگر بخواهیم همه موفقیت‌های این گروه را حتی به صورت لیست‌وار بیان کنیم، در فرصت این مقاله نمی‌گنجد. از توانایی آنها همین بس که مدرن تاکینگ تنها گروه آلمانی است که توانسته ۵ بار به‌طور متوالی، در رده اول جهان قرار گیرد!

فروش‌های شگفتی آفرین گروه مدرن تاکینگ

این گروه، با فروش‌های فوق‌العاده و بی‌نظیری در آلبوم‌ها و تک آهنگ‌ها، در همان ابتدای کار، شگفتی آفرین شد. پس از بازگشت مجدد این گروه (۱۹۹۸) نیز، در همان هفته اول ۷۰۰۰۰۰ نسخه از هفتمین آلبوم آنها با نام Back for good تنها در آلمان، به فروش رسید!

فروش جهانی Modern Talking در بازگشت معروف ۲۰۰۳ به رقم باورنکردنی ۱۲۰ میلیون آلبوم و تک‌آهنگ در مجموع رسید. (صرف‌نظر از موارد فروش غیرقانونی)

تعداد تک‌آهنگ‌ها و آلبوم‌های آنها، به‌حدی زیاد و متنوع است که نمی‌توان در این مجال کوتاه به تک‌تک آنها پرداخت. اما بد نیست بدانید اولین کنسرت آنها، در خارج از آلمان (بوداپست مجارستان) با حضور ۲۱۴۰۰۰ نفر تماشاچی، انجام شد. اجرایی که به‌عنوان پرتماشاچی‌ترین کنسرت تاریخ موسیقی پاپ جهان، در کتاب گینس به ثبت رسیده است! این گروه دونفره، در سال ۲۰۰۳ در منچستر، موفق شد جایزه بهترین گروه پاپ آلمانی را دریافت نماید.

درباره توماس آندرس

Thomas Anders خواننده محبوب آلمانی است که در اول مارس ۱۹۶۳ در آلمان غربی به‌دنیا آمد. گرچه خوانندگی را در ۱۹۸۰ با ترانه جودی آغاز کرده اما شهرت او در ۱۹۸۴ آغاز همکاری با دیتر بوهلن و تولد گروه مدرن تاکینگ، همزمان شد. جدایی و پیوستن مجدد او به گروه، با فراز و نشیب‌هایی در زندگی این هنرمند همراه بود.

آلبوم this time از او در ۲۰۰۴ و پس از جدایی مجدد به صورت انفرادی اجرا و کسب رتبه ۱۴ را برای او به‌دنبال داشت.

در ۲۰۰۶ آلبوم songs forever را به سبک Swing اجرا کرد که مجموعه‌ای از آهنگ‌های قدیمی بود. اما استقبال چندانی از آن صورت نگرفت.

آخرین آلبوم او با نام Two که در ۲۰۱۱ و با همکاری خواننده آلمانی مشهور، ننا، اجرا شده و رتبه ۱۱ را در آلمان به دست آورده است.

آخرین کنسرت او نیز در پالمر ایروان در ارمنستان و پس از ۲۸ سال اجرا شده است.

دیتر بوهلن: زاده ۷ فوریه ۱۹۵۶ در آلمان و نزدیکی شهر اولدنبورگ، خواننده و آهنگساز شهیر و عضو گروه مدرن تاکینگ است. بعد از جدایی از آندرس، گروه خود بنام بلو سیستم را تاسیس کرد. همزمان با مدرن تاکینگ نیز، گروه سی‌سی‌کچ را اداره می‌کرد.

مدرن تاکینگ در ایران

این گروه پاپ، از نخستین گروه‌های غربی موزیک بود که توانست پس از انقلاب وارد ایران شده و با محبوبیت بالایی از طرف جوانان آن زمان، روبرو گردد. تا جایی که پوسترهایی از این دو هنرمند معروف، در همه جا به‌چشم می‌خورد.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=27804

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا