لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

تغییر نام خیابانی در اراک به نام استاد آواز ایران

به گزارش کامینگ سون موزیک: اعضای شورای اسلامی شهر اراک در اقدامی تعجب‌برانگیز نام خیابان شهید سید جمال‌الدین اسدآبادی (خیابان ملک) را به نام محمدرضا شجریان تغییر دادند.
اعضای شورای اسلامی شهر اراک در اقدامی تعجب برانگیز به تغییر نام خیابانی در این شهر از شهید جمال الدین اسدآبادی(خیابان ۱۲ متری ملک) به نام شجریان رأی مثبت دادند.

در این اقدام که گفته می‌شود با پیشنهاد انجمن موسیقی و با بررسی کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک صورت گرفته، خیابان ۱۲ متری ملک به نام «محمدرضا شجریان» نامگذاری شده و اعضای موافق در پاسخ به اعتراض مخالفان این نامگذاری، خیابان ارشاد (خیابان حاجباشی) را به اسم اسدآبادی تغییر دادند که هر دو ۴۰ سال نام‌های شناخته شده‌ای داشتند.

جای طرح این سوال وجود دارد که آیا شورای شهر اراک طرح فرهنگی مهم‌تر از تغییر نام خیابان از نام یک شهید و مجاهد بین‌المللی ندارد؟ در حالی که بسیاری از کوچه‌‌ها و خیابان‌ها شهر هنوز بدون عنوان هستند.

گفته می‌شود، سه خیابان ۱۲ متری ملک، خیابان میثم و خیابان ارشاد گزینه‌هایی بودند که برای نام‌گذاری به اسم محمدرضا شجریان انتخاب شدند که بعد از رأی‌گیری خیابان ۱۲ متری به نام شجریان نام‌گذاری شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن