بیوگرافیتولدموسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

متولدین ۰۴ آبان سینما ، تئاتر و موسیقی؛ هومن جاوید

به گزارش کامینگ سون موزیک: هومن جاوید (متولد ۴ آبان ۱۳۵۲ در تهران) یک خواننده و بازیگر اهل ایران است.

زندگی‌نامه

وی در رشته معماری تحصیل کرده است و دارای درجه کارشناسی ارشد معماری است. در آغاز راه، مبانی سلفژ و گیتار کلاسیک را بین سال‌های ۱۳۶۷ الی ۱۳۶۹ نزد بانو آلن غربی و بهداد مقدسی آموخت و با علاقه‌اش که بیشتر معطوف به خوانندگی بود، تمرین‌های انفرادی و گروهی در این خصوص را با بازخوانی آثار جهانی پاپ و جاز غربی و همچنین پاپ و فولکلور ایرانی ادامه داد تا سال ۱۳۷۸ که اولین بار صدایش با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آلبوم «سایه خود» ساخته بابک امینی با دکلمه احمدرضا احمدی منتشر گردید و به خاطر سبک و سیاق خواندنش مورد توجه و تشویق محمد نوری قرار گرفت و از کمک و راهنمایی‌ های وی بهره جست.

زاده ۴ آبان ۱۳۵۲ (۴۶ سال)تهران
خاستگاه ایرانی
پیشه خواننده و بازیگر
همکاری‌های مرتبط راز شبایلیارومیدارکوب

وی علاوه بر گروه موسیقی به نام و سرپرستی خودش سابقه همکاری با گروه‌های موسیقی «راز شب» (به سرپرستی رامین بهنا)، «ایلیا» (به سرپرستی فرمان فتحعلیان)، «رومی» (به سرپرستی پدرام درخشانی) و «دارکوب» (به سرپرستی همایون نصیری) را نیز دارا می‌باشد

صدای او در دنیای موسیقی فیلم و سریال در آثار آهنگسازانی چون مجید انتظامی، بهرام دهقانیار، رامین بهنا، بابک زرین و شهرام شعرباف و نویسندگان و کارگردانانی چون پوران درخشنده (فیلم عشق بدون مرز)، کمال تبریزی (سریال تلویزیونی دوران سرکشی) به گوش رسیده و در آثاری از علی شاه‌حاتمی و مهران مدیری به عنوان بازیگر ایفای نقش کرده است. وی اولین گروه موسیقی‌اش (جی بند) را سال ۱۳۸۷ به ثبت رساند.

جاوید دسامبر ۲۰۱۴ (آذرماه ۱۳۹۳) همراه با همسر و دو فرزندش به تورنتو کانادا مهاجرت نمود.
آلبوم‌ها

از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۳ در بیش از ۳۰ کنسرت و اجرای زنده در تهران به صحنه رفته و پنج آلبوم موسیقی منتشر کرده است که عبارتنداز:

سایه خود (کاری از بابک امینی)
دار قالی (آلبوم گروه راز شب)
زی بازی (با موسیقی رامین بهنا – هومن جاوید)
روباه عاشق
شاه ماهی (با موسیقی بابک زرین)

بخشی از فیلمشناسی

کولی (۱۳۸۱ بازیگر)
عشق بدون مرز (۱۳۷۷ خواننده)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا