لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

کتاب «گلستان چامه‌ها» رونمایی شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: کتاب «گلستان چامه‌ها» تألیف مدرس گروه هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول و مؤلف، مدرس و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران در جلسه‌ای با حضور مدیرکل ارشاد استان گلستان رونمایی شد.

کتاب گلستان چامه‌ها تألیف هوشنگ جاوید مدرس گروه هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول و مؤلف، مدرس و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران در جلسه‌ای با حضور مدیرکل ارشاد استان گلستان، رئیس اداره ارشاد شهرستان، نمایندگان حوزه هنری استان گلستان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول رونمایی شد.

هوشنگ جاوید در معرفی کتاب خود گفت: کتاب گلستان چامه‌ها در حقیقت فرهنگ شفاهی سرزمین ما و جزء میراث‌های بومی و محلی بوده که به رشته تحریر درآمده و در آن لالایی‌های اقوام مختلف استان گلستان تحلیل و بررسی شده است.

وی این اثر را منبع مهمی برای دانشجویان رشته پژوهش و هنر و موسیقی دانست و اظهار کرد: در این کتاب به مقایسه نغمه‌ای و آوایی پرداخته شده است و با توجه به اینکه تجزیه و تحلیل نغمه‌ای در آن صورت گرفته است، قابلیت مأخذ بودن را نیز دارد.

مؤلف کتاب گلستان چامه‌ها بیان کرد: دانشجویان و جوانان ما نیاز به انگیزه دارند، دانشجویان باید احساس کنند که از دانشگاه مطالب بیشتری از دانسته‌های خود و اطلاعات محیطی به‌دست می‌آورند تا به این ترتیب انگیزه‌ای برای پویایی و مطالبه علمی دانشجویان فراهم شود. استادان نیز باید به اقدامات پژوهشی روی بیاورند تا بتوانند پاسخگوی دانشجویان باشند تا از سرخوردگی آنان جلوگیری شود.

هوشنگ جاوید مدرس گروه هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول و مؤلف، مدرس و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران

جاوید توضیح داد: کتاب گلستان چامه‌ها فقط تألیفی از اشعار نیست؛ بلکه فضیلت بسیار بالایی دارد؛ چراکه دربردارنده آلام، آرزوها؛ دردها، ایده‌ها، ارزش‌ها و فرهنگ هستند که مادر در قبل و بعد تولد به کودکان خود منتقل کرده و لالایی‌ها در توسعه گنجینه لغات کودکان، در توسعه داده‌های ذهنی آنان و تکامل شخصیتی بسیار اثرگذار هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن