کنسرتموسیقیموسیقی ایرانهنرمندان

به مشکلات نوزانده ها و هنرمندان موسیقی رسیدگی شود

به گزارش کامینگ سون موزیک: بردیا کیارس گفت: بسیاری از نوازنده‌های حرفه‌ای که امرار معاشان فقط از طریق کنسرت‌ها تامین می‌شد حدود ۹ ماه است که با بیکاری محض مواجه‌اند و این عده بجز نوازندگی حرفه‌ای برای ارکسترها هیچ شغل دیگری ندارند.

کنسرت نمایش موسیقایی «علمدار» چند روزی است اجرایش با همکاری ارکستر سمفونیک تهران به پایان رسیده است، در این کنسرت نمایش که همراه با دکلمه خوانی چهره‌هایی چون پرویز پرستویی، داریوش ارجمند و فرهاد قائمیان همراه بود، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس و خوانندگی پوریا خواص در کنار این هنرمندان طی چند شب در تالار وحدت حضور داشتند. این کنسرت نخستین اجرایی بود که در دوران کرونا با حضور محدود مخاطبان برپا شده بود، بردیار کیارس در خصوص این اجرا  گفت: در این شرایط کرونایی که طی ۹ ماه اخیر کشور با آن درگیر است، هیچ کنسرتی با حضور تماشاگران برگزار نشده بود و اینکه کنسرت نمایشی علمدار توانست در دوران کرونا در این خصوص پیشقدم شود اتفاق خوبی است که امیدوارم برپایی کنسرت های موسیقی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: به نظر من در وهله اول مهم برپایی کنسرت در دوران کرونا است حالا می خواهد این کنسرت به شکل آنلاین باشد و یا با حضور محدود تماشاگران. زیرا طی ۹ ماه اخیری که تمامی کنسرت ها به خاطر شرایط کرونا به تعطیلی انجامیده است، بسیاری از هنرمندان به بیکاری مطلق رسیده اند و در امرار معاش زندگی خود به شدت مشکل پیدا کرده اند.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران در ادامه درخصوص پیشنهادش برای رفع مشکل هنرمندان موسیقی در دوران کرونا گفت: پیشنهاد بنده این است که مسئولین دولت همانند کشورهای مختلف دنیا به مشکلات نوزانده ها و هنرمندان موسیقی در دوران بحران و بیکاری رسیدگی کنند و حتی در صورت امکان در این شرایط به برخی نوازنده ها و هنرمندان بیکارشده، حقوق ماهیانه پرداخت کند .

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از نوازنده های حرفه ای که امرار معاشان فقط از طریق کنسرت ها تامین میشد حدود ۹ ماه است که با بیکاری محض مواجه اند و این عده بجز نوازندگی حرفه ای برای ارکسترها هیچ شغل دیگری ندارند و شخصا بسیاری از این دست هنرمندان را میشناسم که با مشکلات فراوانی در گذراندن مایحتاج اولیه زندگی خود روبرو هستند.

این آهنگساز در پایان گفت: فقط امیدوارم مسئولین دولتی حوزه فرهنگ و هنر هر چه سریعتر فکری به حال هنرمندان بیکار شده این روزها بکنند و با تخصیص بودجه ای نسبت به رفع مشکل هنرمندان بیکار اقدام کنند تا حداقل در رفع نیازهای عادی نیازهای روزمره مشکلی نداشته باشند.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=24672

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا