موسیقیموسیقی ایران

بر پیکر محمدرضا شجریان نماز خوانده شد

به گزارش کامینگ سون موزیک: مراسم تطهیر و قرائت نماز بر پیکر مرحوم محمدرضا شجریان صبح امروز با حضور تعدادی از مسئولان و هنرمندان در بهشت زهرا(س) برگزار شد.

صبح امروز (۱۸ مهرماه) از ساعت ۵ صبح، مراسم تطهیر و اقامه نماز میت بر پیکر محمدرضا شجریان انجام شد.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی، علی مرادخانی مدیرعامل موزه موسیقی، فردین خلعتبری، تهمورس پورناظری، محمد حسین توتونچیان، کتایون خوانساری، شهرام صارمی، علی سرابی، زیدالله طلوعی، حمیدرضا نوربخش، وحید تاج، داود گنجه‌ای، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان، حمید قبادی و… از مدیران و هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

همایون و رایان فرزندان شجریان و احمدعلی شجریان برادر زنده‌یاد شجریان و جمعی دیگر از بستگان این هنرمند نیز در این آیین حضور داشتند. سالن تطهیر و قرائت نماز در بهشت زهرا به طور کامل در اختیار این برنامه قرار داشت.

حسین علیزاده در این مراسم گفت: استاد شجریان نشان داد برای همیشه زنده خواهد ماند و فراموش نمی‌شود.

داریوش پیرنیاکان (سخنگوی خانه موسیقی) هم گفت: همیشه آرزو داشتم وقتی می‌میرم شجریان برایم آواز بخواند. او دماوند ایران است او تخت جمشید ایران است که من تا صبح گریه کردم و نخوابیدم. من به شما تسلیت می‌گویم و بدانید صدای ملت ایران فراموش نمی‌شود.

سپس داود گنجه‌ای (عضو هیات مدیره خانه موسیقی) در سخنانی گفت: امروز با تمام وجودم می‌گویم که خیلی خوشحالم محمدرضا شجریان در چهلمین روز شهادت مرد عدالت امام حسین(ع) دار فانی را وداع گفت. شجریان یک انسان واقعی بود. من افتخار می‌کنم که امروز دست دکتر حسن عباسی (پزشک معتمد زنده‌یاد شجریان) را ببوسم و من امید دارم با رفتن شجریان عدالت در همه جا نهادینه شود. ما از او درس عشق می‌گیریم.

در پایان این مراسم حجت الاسلام محمود دعایی نماز میت را بر پیکر محمدرضا شجریان خواند.‌

قرار است پیکر این هنرمند برای تشییع و خاکسپاری در توس به مشهد منتقل شود.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=23915

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا