موسیقیموسیقی ایران

«جلوه هستی۲» اثر مشترک دو نوازنده شناخته‌شده

به گزارش کامینگ سون موزیک:  آلبوم موسیقی «جلوه هستی ۲» کار مشترک مسعود جاهد و بابک شهرکی به خوانندگی محمود جاهد در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«جلوه هستی ۲» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار منتشر شده در بازار موسیقی است که به آهنگسازی مشترک مسعود جاهد و بابک شهرکی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

«دگرچه می‌خواهی» با شعر تیمورتاش و آهنگسازی اکبر محسنی، «توشه عمر» با شعر معینی کرمانشاهی و آهنگسازی مهدی مفتاح، «ساز و آواز (همایون)» با شعر مولانا و نوازندگی نی مسعود جاهد، «ملکوت» با شعر معینی کرمانشاهی و آهنگسازی مهیمفتاح، «ساز و آواز (بیات اصفهان)» با شعر محمدرضا شفیعی کدکنی و نوازندگیتار احسان غفاری، «جشن گل‌ها» با شعر اسماعیل نواب صفا و آهنگسازی پرویز یاحقی، «ساز و آواز (شور)»، با شعر حافظ و نوازندگی نی مسعود جاهد، «فصل خزان» با شعر معینی کرمانشاهی و آهنگسازی پرویز یاحقی عنوان قطعاتی هستند که به خوانندگی محمود جاهد برای شنوندگان موسیقی ایرانی ارائه شده‌اند.

مسعود جاهدنوازنده نی، بابک شهرکی نوازنده پیانو و ویولن، مجید واصفی نوازنده تار و سه تار، احسان غفاری نوازنده تار، فاروق آزادیان نوازنده تار، آرش فرهنگ فر و داود قهرودی نوازندگان تمبک، امین دارابی و فرهاد عندلیبی نوازنده دف، بهنام شهرکی و علی ممیزی صدابرداران عوامل اجرایی آلبوم «جلوه هستی ۲» را تشکیل می‌دهند.

محمود جاهد خواننده و مدرس آواز ایرانی است که در محضر استادانی چون نصرالله ناصح پور و عسگری آقاجانیان بهفراگیری آواز پرداخته است. وی سال ۱۳۸۵ در آزمون سراسری کارگاه آواز محمدرضا شجریان در فرهنگستان هنر تهران پذیرفته شد و مدتی به شاگردی در نزداین هنرمند شناخته شده موسیقی ایرانی گذراند.

نخستین آلبوم محمود جاهددر سال ۱۳۸۲ با عنوان «اشک و لبخند» در ایران منتشر شد. این در حالی است که مجموعه آلبوم «سعدی‌خوانی» کار دیگری از این هنرمند موسیقی ایرانی است که سال ۱۳۹۶ در اروپا منتشر شد. این خواننده موسیقی ایرانی در سال‌های اخیرکنسرت‌های متعددی را در کشورمان و برخی کشورها از جمله سوئد، فرانسه، ایتالیا، آلمان و لهستان برگزار کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا