لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

روایت عبدالجبار کاکایی از موسیقی نمایش “علمدار”

به گزارش کامینگ سون موزیک:  کاکایی می‌گوید موسیقی و اجراهای نمایشی “علمدار” کفایت می‌کند که ما در تخیلمان موضوع عاشورا را تصور کنیم و متن‌ها مکمل است.

عبدالجبار کاکایی شاعر در حاشیه موسیقی نمایش “علمدار” گفت: اجرای خیلی گرم و خوبی بود و متن‌هایی که آقای پرویز پرستویی خواند، مکمل موسیقی است. به نظر من حتی موسیقی و اجراهای نمایشی کفایت می‌کند که ما در تخیلمان موضوع عاشورا را تصور کنیم، اما متن‌ها مکمل است و درمجموع اجرای خوب و زیبایی است.

او ادامه داد: در این اجرا به تمام واقعه عاشورا توجه نشده و نقاط خاصی از موضوع عاشورا مورد توجه است و به نظرم این واقعه خوب بیان شده و خصوصاً متن دکلمه‌ها بی‌نظیر است.

موسیقی نمایش “علمدار” از اول تا شش مهرماه در تالار وحدت مورد استقبال عموم مردم و چهره‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و سیاسی کشور بود. این موسیقی نمایش به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی به تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی و کارگردانی حسین پارسایی و با همراهی ارکستر سمفونیک تهران ساخته پوریا خادم و به رهبری بردیا کیارس مصادف با اربعین حسینی از ساعت ۱۸ دو اجرای ویژه خواهد داشت و همچون اجراهای پیشین، کلیه عواید مالی این اجراها از طریق موسسه خیریه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) صرف مناطق محروم‌ به‌ویژه سیستان و بلوچستان خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن