موسیقیموسیقی ایران

یادداشت مهدی سلطانی درباره اجرای موسیقی نمایش «علمدار»

به گزارش کامینگ سون موزیک: مهدی سلطانی (استاد دانشگاه و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون) درباره حضورش در موسیقی نمایش «علمدار» یادداشتی منتشر کرده است.

یادداشتی که مهدی سلطانی درباره اجرای موسیقی نمایش «علمدار» نوشته است، به شرح زیر است:

«به اعتقاد من یکی از موثرترین اقدامات برای هنرمندانی که علاقمند به کارهای انسان دوستانه هستند سازماندهی پروژه‌های هنری از این دست است به قصد اینکه عواید آن در جهت گشایش امور نیازمندان مصرف شود. این کار به مثابه یک تیر و چند نشان زدن است. اولین نشان اینکه هنرمند با تکیه بر آنچه که آموخته است اثری هنری خلق می‌کند و به عنوان خوراکی فرهنگی به مخاطب خود انتقال می‌دهد. دومین نشان، افزایش تمایل مشارکت اسپانسرها و حضور نیکوکاران با هدف کمک‌رسانی به افراد نیازمند است. نیکوکارانی که تمکن مالی دارند و علاقه‌مند به کارهای ملی و فرهنگی هستند ترجیح می‌دهند امور خیریه خود را در یک مسیر متشخّصِ فرهنگی دنبال کنند. سومین نشان مخاطبانند که با خرید یک بلیط، هم تماشگر یک اثر هنری می‌شوند و هم در کاری خیر و انسان دوستانه مشارکت می‌کنند. خوشبختانه کشور ما سوای روایات مذهبی، انباشته از ادبیات، افسانه‌ها و اسطورهای ملی و فولکلور هم هست که می‌تواند علاقمندان به فرهنگ ملی و بومی را تشویق کند برای سرمایه‌گذاری و تولید موسیقی-نمایش‌هایی از این دست با اهداف خیر خواهانه و در جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بهبود وضعیت هموطنان نیازمند.

موسیقی، نمایش «علمدار» قصدش این است و من خوشحالم که سهم کوچکی در این پروژه دارم.»

علاقمندان به تماشای آنلاین این برنامه می‌توانند بعد از نصب پیام رسان روبیکا (Rubika) از طریق سایت روبیکا و عضویت در کانال «علمدار» با لینک: rubika. ir/Emamaliinstitut موسیقی نمایش علمدار نوشته محمدرضا کوهستانی، آهنگسازی پوریا خادم و با رهبری ارکستر بردیا کیارس و همراهی گروه آوازی و ارکستر سمفونیک تهران و طراحی حرکت علی براتی و طراحی جلوه‌های ویژه بصری توسط پژمان زهاب (مرکز گسترش سینمای تجربی و حرفه ای) با حضور و همکاری افتخاری هنرمندان از سه شنبه اول مهر ماه در تالار وحدت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

این رویداد فرهنگی و خیریه با همت بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و مشارکت موسسه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) با اهداف خیرخواهانه تهیه و تولید شده و کلیه درآمدهای این برنامه صرف امور خیریه در مناطق محروم کشور به ویژه سیستان و بلوچستان می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=22503

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا