موسیقیموسیقی ایران

انتشار کتاب «گنگ خواب دیده» از علی بهرامی فرد

به گزارش کامینگ سون موزیک: کتاب «گنگ خواب دیده» اثر تازه ای از علی بهرامی فرد، نوازنده سنتور، آهنگساز و مدرس دانشگاه، توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

«گنگ خواب دیده» اثر تألیفی علی بهرامی فرد، موزیسین شناخته شده موسیقی ایرانی است که شامل چهار قطعه دونوازی سنتور در ۹ موومان در ماهور همایون، چهارگاه و بیات اصفهان می باشد و به همراه لوح فشرده نمونه صوتی اجرای قطعات با نوازندگی علی بهرامی فرد، حامد بالنده، میلاد محمدی، محمد خامه گیر، ایمان روشنی و امیر مولایی توسط انتشارات ماهور به طبع رسیده است.

درباره این اثر آمده است: «بخشی از مجموعه‌ی حاضر در اوایل دهه‌ی هشتاد شمسی برای دونوازی سنتور با عنوان «فراق» منتشر شده‌است. در این مجلّد بازنگری و اصلاحاتی در قطعات قبلی صورت گرفته‌است و همچنین دو قطعه‌ی جدید به‌آن اضافه شده‌است که به همراه نمونه‌ی صوتی به نشر رسیده‌است.
با توجه به تعداد زیاد و سطوح متفاوت نوازندگان سنتور در ایران، نیاز به کمیت بیشتری از کارگان مکتوب و استاندارد برای هم‌نوازی این ساز احساس می‌شود.»

شایان ذکر است که از بهرامی فرد پیش از این، آثار متعددی همچون کتابهای فراق، سایه، چشم انداز، پرواز و آلبوم های تنها نخواهم ماند، ز بعد ما، راهه، راح روح، طرز مستور، پرده بی گاه، گشایش و …منتشر شده است.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=20967

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا