آلبوم جهانجشنواره موسیقی جهانکنسرتکنسرت کلاسیکموسیقی ایرانموسیقی جهانهنرمندان

علی رهبری در استانبول روی صحنه رفت

علی رهبری دوازدهم، مهر ماه با همراهی ارکستر سمفونیک دولتی استانبول و همراهی نوازنده مطرح هارپ اهل فرانسه در قصر توپکاپی استانبول روی صحنه رفت.

 به گزارش کامینگ سون موزیک، علی رهبری روز دوازدهم، مهر ماه با همراهی ارکستر سمفونیک دولتی استانبول و همراهی لانگ لامت (نوازنده‌ فرانسوی‌الاصلِ‌ مشهور هارپِ ارکستر فیلارمونیک برلین) در قصر توپکاپی استانبول روی صحنه رفت.

کاخ توپکاپی، یکی از بزرگ‌‌ترین و محبوب‌‌ترین مراکز برای بازدید گردشگران در استانبول است. این بنا در بین سال‌های ۱۴۶۶ و ۱۴۷۸ توسط سلطان محمد دوم ساخته ‌شده است. ساخت این بنا بر روی یک ‌شبه جزیره کوچک ساخته ‌شده و در سمت شمالی آن دماغه طلایی و در جنوب آن نیز دریای مرمر قرار دارد؛ در سمت شمال شرقی این بنا نیز تنگه بسفر قرار گرفته است که موجب می‌شود تا نمایی زیبا از سمت آسیایی این منطقه نیز برای این کاخ مهیا شود.

در این کنسرت ویژه، رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه نیز حضور داشت و قرار است به زودی کل کنسرت را پخش کند.

این کنسرت که از روزها قبل از روز اجرا، تمام بلیت‌هایش به فروش رفته بود از مهم‌ترین رویدادهای هنری در استانبول به‌شمار می‌رود و می‌توان آن را مهم‌‌ترین مهم ترین کنسرت سالِ استانبول دانست.

علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی ، مدیر هنری و رهبر سابق ارکستر سمفونیک شهرهای بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران بوده و علاوه بر آن  ۱۴ سال به‌عنوان رهبر اصلی ارکستر سمفونیک دولتی استانبول فعالیت داشته است و بارها رهبری این کنسرت‌ها را به‌عهده داشته است.

این کنسرت‌ها معمولا در کلیسای «ایرنه هاگیا» اجرا می‌شوند. این کلیسا در یک پارک زیبا و تعدادی از خرابه‌های متعلق به دوران بیزانس قرار گرفته است. از کلیسای ایرنه هاگیا در شرایط خاص برای برگزاری کنسرت و نمایشگاه‌های بین‌المللی استفاده می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=2053

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا