لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

«ایران صدا»؛ پایگاهی جامع در حوزه‌های قصّه، ترانه، موسیقی و برنامه‌های آموزشی

به گزارش کامینگ سون موزیک: امروزه علاوه بر خانواده و مدرسه، فضای مجازی و رسانه نیز در تربیّت و شکوفایی استعداد‌های کودکان و نوجوانان نقش مهمّی به عهده دارد. بنابراین، شایسته است از این بستر به خوبی استفاده و آن را به فرصت تبدیل کنیم. همه می‌دانیم که با رشد فناوری، رادیو به معنای سنّتی آن دیگر تنها ابزار و رسانه‌ی شنیداری نیست، بلکه فرزندان حقّ انتخاب‌هایی جدید یافته اند. داستان‌ها و کتاب‌های صوتی از امکانات نسبتاً تازه‌ی دنیای ارتباطات و رسانه به شمار می‌روند. این نوع از داستان‌ها موجب تقویّت مهارت تصویرسازی و خیال پردازی در کودکان می‌شوند و آن‌ها به جای اینکه با شکل کلمات درگیر شوند، می‌توانند با صدای گوینده و تأکیدش بر کلمات ارتباط بگیرند و مفاهیم را به خاطر بسپارند.

افتتاح پایگاه جامع کودک «ایران صدا» در دی ماه ۱۳۹۷ اقدامی شایان تقدیر در این راستا بود. این مجموعه که زیر نظر سازمان صدای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، با کمترین امکانات، در دسترس دانش آموزان و کودکان قرار گرفته است تا بتوانند از محتوا‌های صوتی موجود در سایت بهره‌مند شوند.

سایت «صدای کودک ایران صدا» در حوزه‌های قصّه، ترانه، موسیقی و برنامه‌های آموزشی مهارتی و علمی برای کودکان فعّالیّت می‌کند و بیش از ۱۰۰۰ کتاب در اختیار کاربران قرار داده است.

این پایگاه در راه تقویّت قوّه‌ی خیال، پردازش و داستان سرایی کودکان گام برمی دارد و تلاش می‌کند سبک زندگی ایرانی اسلامی را در اختیار فرزندان ایران زمین قرار دهد.

محتوای صوتی «صدای کودک» در ۳ بخش برنامه‌های کودک، کتاب‌های کودک و ترانه‌های کودک با موضوعات مختلف دسته بندی شده است که با انتخاب هرکدام، علاوه بر شنیدن، به متن مکتوب و مشخّصات قطعه‌ی صوتی نیز دسترسی خواهید داشت. اگر تصمیم دارید زمان آزاد خود را با شنیدن یک قصّه، شعر یا لطیفه بگذرانید، فقط کافی است به نشانی www.kids.iranseda.ir مراجعه کنید و به قطعه‌ی انتخابی خود گوش بسپارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن