لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

نیما جوان: همیشه پخشِ آثارِ موسیقایی دچارِ نقص و اِشکال بوده

به گزارش کامینگ سون موزیک: نیما جوان تهیه کننده و ناشر موسیقی که طی سال‌های اخیر با مدیریت موسسه «نشر و پخش جوان» فعالیت‌های مستمری در عرصه تولید آثار موسیقایی متفاوت دارد، ضمن اشاره به راه‌اندازی یک سامانه جدید برای فروش فیزیکی محصولات موسیقایی توضیح داد: پخش نسخه فیزیکی آثار موسیقایی همیشه برای من به عنوان یک ناشر و تهیه‌کننده موسیقی، یکی از دغدغه‌های اصلی بوده است، چرا که بر این باورم همیشه پخشِ آثارِ موسیقایی دچارِ نقص و اِشکال بوده که یکی از دلایلِ مهمِ آن نبود شهر کتاب و فروشگاه فرهنگی در خیلی از شهرها و روستاهاست.

وی افزود: در جریان آنچه به آن اشاره کردم محصولات فرهنگی عموماً از توزیعِ نامناسب لطمه دیده‌اند، و من به ویژه در شهرستان‌های کوچک کشورمان، شاهد بوده‌ام که تشنگی برای شنیدن و دیدن بسیار است اما فروشگاهی که سی‌دی یا دی‌وی‌دیِ دلخواه مردم را عرضه کند وجود نداشت. شرایطی که فقدان آن در جریان فرآیند تولید، بازاریابی و فروش محصولات موسیقایی به شدت احساس می‌شود و می‌بایست برای آن در پی اندیشیدن راه چاره‌ای بود.

جوان در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: در عصرِ اینترنت، فروش آنلاین می‌تواند راهگشا باشد و ما هم بر همین مثال معروفی که می‌گویند: «هم قیر هست هم قیف» شرایطی را ایجاد کرده‌ایم که از روز چهارشنبه هشتم مرداد با افتتاح فروشگاهی اینترنتی که تمرکزش روی عرضه آثار موسیقایی در قالب سی‌دی، دی‌وی‌دی و کتاب است، بخش جدیدی را به مجموعه «نشر و پخش جوان» اضافه کنیم که امیدوارم بتواند به سهم خود، تاثیری روی فروش محصولات موسیقایی داشته باشد. چرا که بر این باوریم با این طرح و ایده دیگر بهانه‌ها برای عدم رعایت قانون کپی‌رایت به حداقل می‌رسد و می‌توان امید داشت که شرایط از این وضعی که هست بهتر شود.

این تهیه‌کننده و ناشر گفت: من اعتقاد دارم هنوز برای آثارِ فیزیکیِ موسیقایی جای امید هست، هنوز لمسِ کاغذ و قاب و سی‌دی لذت بخش است که ما می‌توانیم این آثار را با پُست به دورترین نقاطِ ایران برسانیم. این کار در روزهای کرونایی به نوعی حضور در جریان تحقق شعار «در خانه بمانید» است که مردم عزیزمان در نقاط مختلف کشور می‌توانند نسخه فیزیکی آلبوم‌های موسیقی هنرمندان محبوب خود را دریافت کرده و در این حرکت فرهنگی حضور موثری داشته باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن