لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

فیلمبرداری “اسم من خلیل عقاب است” به پایان رسید

به گزارش کامینگ سون موزیک: فیلم “اسم من خلیل عقاب است “را «کورش کبیری» تهیه و کارگردانی کرده و بازیگرانی چون رضا صفایی، محمد متوسلانی، احمد رضا اسعدی ، عزت الله رمضانی فر، سلمان فرخنده مهوش وقاری، محسن قاضی مرادی، محمد برسوزیان، فرحناز محمدی ، بابک نوری، بهروز چاهل و … حضور پیدا کرده اند.

در این اثر به ثبت خاطرات هنرمندان سینمای ایران از این ورزشکار ارزشمند و نیز بیان داستان زندگی او توسط خودش پرداخته شده است. اهمیت روایت داستان او شاید این روزها بیشتر به چشم می آید که در نهایت تنهایی زندگی را می گذراند.

لازم به ذکر است او در بیش از هفت فیلم سینمایی ایفای نقش کرده از جمله : مردان خشن ، پهلوان بابا ، گناه زیبایی ، غول بیابانی ، مرد صحرا ، کوه زاد ، شکوفه های امید.

«اسم من خلیل عقاب است» تنها و اولین فیلمی است که به زندگی خلیل عقاب پهلوان و ورزشکار ایرانی و دارنده دو رکورد گینس پرداخته است. در این فیلم و در سکانس پایانی آن بیش از ۱۰۰ بازیگر سینمای ایران و هنرمندان سیرک از کشورهای ایتالیا و روسیه حضور داشته اند.

از دیگر آثار کبیری می توان به پول سیاه، آسمان آبی، اولین فیلم نوستالژی سینمای ایران (تاراج) اشاره کرد که ساخت آن هفت سال به طول انجامیده است. این  اسم خلیل عقاب در ۶۵ سالگی در گینس ثبت شد. کارهایی که همیشه مورد حیرت رسانه های خارجی قرار گرفته و هنوز هم بعد از این همه سال هیچکس نتوانسته رکوردش را بزند.

از دیگر عوامل این فیلم می توان به مدیر فیلمبرداری : آرش زنگیشه ای تدوین: مهرداد اکبری، طراح گریم: مینا بابایی، موسیقی: عرفان کارن، خواننده: شهرام ساجدی اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن