لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

برگزاری اولین نشست کارگروه‌های موسسه هنرمندان پیشکسوت

به گزارش کامینگ سون موزیک:  اولین نشست کارگروه‌های تخصصی هنرهای تجسمی و خوشنویسی موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور تعدادی از هنرمندان عضو و مدیر عامل این موسسه برگزار شد.

در این جلسه هنرمندانی همچون عباس مشهدی زاده، احمد عبدالهی نیا، رضا بانگیز، علی قلم سیاه، احمد عربانی، مهرزمان فخار منفرد، محمدحسین عطارچیان، قربانعلی اجلی، داوود رواسانی، بیژن بیژنی، حمید ساسانی و اکبر ساعتچی حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه محبوبه اسپیدکار دبیر کارگروه‌های تخصصی موسسه هنرمندان پیشکسوت با ارائه توضیحاتی درباره چگونگی شکل گیری و فعالیت کارگروه‌های تخصصی هنرمندان پیشکسوت گفت: بر اساس بند ۲ از ماده ۱۷ اساسنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت راه اندازی و فعالیت کارگروه‌های تخصصی در رشته‌های گوناگون از وظایف موسسه است که این موضوع از چندی پیش در دست انجام بود.

وی درباره مهم ترین اهداف تشکیل این کارگروه‌ها اظهار کرد: معرفی هنرمندان در راستای کمک به بالندگی فرهنگی و اجتماعی جامعه، هم افزایی و انتقال تجربه و اندوخته‌های هنرمندان پیشکسوت، شناسایی، حفظ و ثبت تجارب هنرمندان و استفاده از توان علمی و هنری از جمله اهداف تشکیل کارگروه‌هاست.

دبیر کارگروه‌های تخصصی موسسه هنرمندان پیشکسوت عنوان کرد: این کارگروه‌ها در ۸ رشته تشکیل می‌شود و در هر کارگروه از ۴ تا ۸ نفر از هنرمندان پیشکسوت در هر رشته به همراه دبیر کارگروه که نماینده موسسه خواهد بود وظیفه برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات را برعهده دارد، حضور خواهند داشت. رئیس کارگروه هم از میان هنرمندان عضو کارگروه توسط مدیرعامل موسسه انتخاب خواهد شد. مصوبات کارگروه نیز بعد از تائید و تصویب در هیئت مدیره لازم الاجرا خواهد بود.

در ادامه این جلسه هنرمندان پیشکسوت هر کدام نظرات خود را درباره فعالیت‌های کارگروه‌ها بیان و بر توجه بیشتر به حل مشکلات هنرمندان پیشکسوت تاکید کردند.

تلاش برای واسپاری امور به صنوف و اصحاب فرهنگ و هنر

در بخش پایانی جلسه نیز سید محمد طباطبائی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: تشکیل کارگروه‌های تخصصی اگرچه از الزامات اساسنامه موسسه است اما باید از پیگیری‌های سرکار خانم اسپیدکار در این حوزه تشکر کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین رویکردهای عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واسپاری امور به صنوف و اصحاب فرهنگ و هنر بوده است چنان که در دوره حضور وی در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این امر در نمایشگاه کتاب تهران به خوبی اجرا شد. تشکیل کارگروه‌های تخصصی در موسسه هم در واقع در همین راستا و با هدف واسپاری امور به هنرمندان پیشکسوت مورد تاکید است.

طباطبائی یادآور شد: پی‌ریزی و پایه‌گذاری‌های خوبی در این سال‌ها در موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام شده و حالا با خیال آسوده و اطمینان خاطر پیگیر اموری همچون کارگروه‌های تخصصی هستیم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ادامه داد: در ذیل اهداف تعیین شده برای کارگروه‌ها بنا داریم اموری همچون تشکیل بانک اطلاعات هنرمندان پیشکسوت با هدف آرشیوسازی، برگزاری جلسات گفتگو میان هنرمندان پیشکسوت به صورت حضوری و مجازی با هدف انتقال تجربه، برگزاری جلسات دیدار و گفتگو میان هنرمندان پیشکسوت و هنرمندان جوان با هدف توجه به ارتباط بین نسلی، برنامه ریزی برای حضور هنرمندان پیشکسوت در استان‌ها و شهرستان‌ها و مواردی از این دست را مورد توجه قرار دهیم.

وی متذکر شد: کارگروه‌های تخصصی در واقع نقش تصمیم‌سازی را در موسسه دارند و امیدواریم بتوانیم از این مسیر شاهد مشارکت هنرمندان پیشکسوت در مدیریت امور موسسه باشیم.

کارگروه‌های تخصصی در ۸ رشته تئاتر، سینما، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، معماری، هنرهای سنتی، شعر و ادبیات داستانی و موسیقی تشکیل می‌شود. دیگر کارگروه‌های تخصصی هنرمندان پیشکسوت هم به زودی آغاز به کار خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن