لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

انتشار کتاب «همگام با زمانه»؛ مجموعه یادداشت‌های سیروس پرهام

به گزارش کامینگ سون موزیک:  این کتاب که مجموعه کاملی از یادداشت‌های پرهام در موضوع نقد ادبی، نقد هنری، نقد تاریخی و ترجمه و ویرایش است که طی سال‌های گذشته منتشر شده، با قیمت ۱۸۰ هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی عرضه شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: یادداشت‌های این کتاب پیش از این و در سال‌های گذشته در نشریانی چون سخن، راهنمای کتاب، آینده، نشر دانش، نامه بهارستان، خیال، بخارا و نقد و بررسی کتاب تهران منتشر شده است و برای بازنشر در این کتاب از سوی مولف مورد بازنگری و ویرایش مجدد قرار گرفته است.

این کتاب با مقدمه‌ای جامع از مولف درباره نقد تحلیلی و نیز مقدمه‌ای از بهاء الدین خرمشاهی درباره زندگی و آثار پرهام همراه شده است.

سیروس پرهام مترجم، ویراستار، منتقد ادبی، هنرشناس، فرش‌شناس و از بنیان‌گذاران سازمان اسناد ملی ایران است. پرهام مدرک لیسانس را در ۱۳۳۰ از دانشگاه تهران و دکترا را در ۱۳۳۳ از دانشگاه برکلی در رشته علوم سیاسی گرفت. او در زمره کسانی است که برای نخستین بار در ایران به شیوه نقد ادبیِ غربی به این کار پرداختند.

پرهام از نخستین ویراستاران ایرانی و اولین ویراستار مؤسسه انتشارات فرانکلین (علمی و فرهنگی) است. او در هنرشناسی نیز دستی دارد و مجموعه ۱۵ جلدی «سیری در هنر ایران» نوشته آرتور اپهام پوپ و همسرش فیلیس اکرمن با سرویراستاری او در انتشارات علمی و فرهنگی تهیه شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن