موسیقیموسیقی ایران

برنامه «تالار وحدت» کاری از رادیو تهران

به گزارش کامینگ سون موزیک:  نیکو یوسفی ـ تهیه‌کننده برنامه تالار وحدت ـ ضمن اعلام این خبر گفت: «تالار وحدت» یک برنامه جدید موسیقی محور از رادیو تهران است که برای بازشنوایی ژانرهای موسیقی تدارک دیده شده است. این برنامه جدید درباره موسیقی دستگاهی، موسیقی ملل، موسیقی کلاسیک، اقوام ایرانی و موسیقی فیلم و سریال‌هاست.

وی با بیان این که از راه شنیدن برنامه‌های موسیقی محور می‌توان از این هنر لذت بیشتری برد، افزود: همه یا بیشتر مردم از شنیدن موسیقی حتی بدون دانستن فنون این هنر لذت می‌برند، اما برای اینکه گوش مخاطبان را به شنیدن موسیقی خوب عادت دهیم، نیاز است که در این زمینه بیشتر کار شود. برای اینکه ما باید به همه سلیقه‌ها احترام بگذاریم برنامه تالار وحدت به همه ژانرها توجه دارد و در این برنامه ضمن معرفی نمونه شاخص، هر یک از موسیقی‌ها پخش خواهد شد.

به گفته این تهیه‌کننده اصطلاحات موسیقی همانند الفبای زبان می‌مانند؛ به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان، اصطلاحات موسیقی در این برنامه به زبان ساده توضیح داده می شود. از دیگر بخش های این برنامه می توان به غزل‌خوانی با صدای شاعر اشاره کرد.

یوسفی با تاکید بر این که در برنامه تالار وحدت تلاش می‌شود تا مخاطبان با موسیقی خوب آشنا شوند، افزود: ما در این برنامه سعی بر این داریم تا علاوه بر این که سواد موسیقایی مخاطبان ارتقاء یابد، بسیاری از دوستداران و شنوندگان موسیقی، با موسیقی فاخر بیشتر آشنا شوند و قدرت تمیز موسیقی خوب از بد را داشته باشند.

برنامه «تالار وحدت» کاری از گروه برنامه ریزی و مدیریت شهری رادیو تهران است که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳ تا ۲۳:۲۵ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز می‌رود.


لینک کوتاه مطلب : https://comingsoonmusic.ir/?p=16498

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا