لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

رونمایی از گنجینه فرهنگسرای نیاوران و پوستر رویداد موسیقی ایران و اتریش

به گزارش کامینگ سون موزیک: از گنجینه فرهنگسرای نیاوران و نیز پوستر رویداد موسیقی ایران و اتریش رونمایی شد. در این برنامه که با حضور سرور بختی (رِییس موسسه فرهنگی اکو)، سعید رزمی (مدیر کل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مهدی افضلی (مدیر عامل بنیاد رودکی)، امیر عبدی پور (بنیان گذار و دبیر کل موسسه جهانی نوروز) برگزار شد، عباد رضا اسلامی (رییس فرهنگسرای نیاوران) گفت: تور مجازی فرهنگسرای نیاوران شامل بخش‌های مختلفی چون نگارخانه، سالن‌های اجرای برنامه، کتابخانه و … است. با توجه به فضای حاکم بعد از بیماری کرونا سعی شد تا از طریق فضای مجازی فرهنگسرای نیاوران و به طور خاص بخشی از گنجینه آن به علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران زمین معرفی شود .

رییس فرهنگسرای نیاوران با ذکر این مطلب که بسیار خوشحالم که فعالیت‌های مشترک ایران و اتریش به صورت یک جریان در حال حرکت است خاطر نشان کرد: همانطور که می‌دانید روابط فرهنگی ایران و اتریش از دوران صفویه تا به امروز بسیار مستحکم و پایدار بوده است.

علی رضا ناظم الرعایا (نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش) نیز با اشاره به اجرای پروژه کوشک نخبگان در محوطه سازمان ملل گفت: بعد از تجربه موفقی که در پروژه کوشک نخبگان داشتیم و توانستیم مجسمه چهار دانشمند برزگ ایران ابوریحان بیرونی، ذکریای رازی، خیام و ابن سینا را در زیر بنایی با عنوان چهار طاقی، در محوطه سازمان ملل در وین بسازیم و در مقابل دید همگان قرار دهیم تصمیم گرفتیم تا کنسرتی میان نوازندگان برجسته ایران و اتریش در فرهنگسرای نیاوران برگزار کنیم.

وی ادامه داد: امروز بسیار خوشحالم که از پوستر این برنامه رونمایی می شود و امیدوارم ۲۵ تیرماه برنامه رویداد موسیقی ایران اتریش بتواند میزبان خوبی برای اصحاب فرهنگ و هنر باشد.

سید محمد حسینی (معاون هنری وزیر ارشاد) گفت: زبان هنر زبان بی نیاز از ترجمه است و هنر از نهان آدمی شکل می‌گیرد ایران یک درصد از خاک دنیا را دارد اما میراث دار ده درصد از مواریث فرهنگی و هنری عالم است. این مسئولیتی را برای ما ایجاب می‌کند و آن اینکه باید داشته‌های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراک بگذاریم.

وی افزود: در سفری که ترسا ایندجین (معاون فرهنگی وزارت امور خارجه اتریش) به ایران داشت مقدمات برنامه‌ای طرح ریزی شد که منجر به اتفاقات خوب برنامه‌های فرهنگی وهنری میان دو کشور خواهد شد.

معاون هنری وزیر ارشاد با ذکر این مطلب که امیدوارم گام‌های خوبی با انجمن دوستی ایران و اتریش در زمینه فرهنگ و هنر برداشته شود خاطر نشان کرد: برگزاری برنامه رویداد موسیقی ایران اتریش طلیعه روشنی برای همکاری دراز مدت میان این دو کشور دوست در دیگر حوزه‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

در ادامه این برنامه از پوستر برنامه رویداد موسیقیایی ایران و اتریش رونمایی شد. شایان ذکر است علاقمندان جهت بازدید از تور مجازی فرهنگسرای نیاوران می‌توانند به سایت www.fniavaran.ir مراجعه نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن