لینک کوتاه:
موسیقیموسیقی ایران

نواختن موسیقی در خیابان‌های پراگ در روزهای کرونایی

به گزارش کامینگ سون موزیک: هزاران نفر از شهروندان پراگ در کنار هم پایان کرونا در این شهر را جشن گرفتند. پراگ پایان خود‌خوانده بیماری کرونا را جشن گرفت؛ به نحوی که هزاران نفر در این جشن شرکت کردند، غذا‌ها را با یکدیگر شریک شدند و هیچ خبری از رعایت فاصله اجتماعی نبود.

پایتخت چک این مراسم غیرعادی را به عنوان نماد خداحافظی با بیماری برگزار کرد تا به شهروندان نشان دهد دیگر نیازی به ترس از برخورد با دیگران و رفتن به مغازه‌ها و گشت و گذار در محله‌ها نیست.

میزی ۵۰۰ متری روی پل معروف چارلز برپا شد و مردم دوشادوش یکدیگر غذا و نوشیدنی‌هایی را خوردند که دیگران از خانه آورده بودند. با حضور هنرمندان محلی و نواختن موسیقی در خیابان‌ها، مردم نیز در این مراسم به هم‌خوانی مشغول شدند.

مراسم در حالی برگزار شد که طی هفته گذشته حدود ۲۶۰ مورد جدید در این کشور گزارش شد، اما ظاهرا اصلا به این موضوع اهمیت داده نشد که اگر چند فرد مبتلایی که خبر از ابتلای خود ندارند در این مراسم شرکت کرده باشند، می‌تواند به عنوان مراسمی عمل کند که باعث شیوع و سرایت سریع و دوباره ویروس کرونا شود.

اوندرج کوبزا، از دست اندرکاران مراسم و صاحب کافه‌ای در این شهر گفت: «ما می‌خواهیم پایان بحران ویروس کرونا را جشن بگیریم و به مردم اجازه دهیم با یکدیگر ملاقات کنند و نشان دهیم دیگر نیازی به ترسیدن از ارتباط با دیگران نیست و نیازی نیست نگران گرفتن تکه‌ای ساندویچ از همسایه خود باشند.»

اگر برگزاری این مراسم برای بسیاری از بریتانیایی‌هایی که در حال حاضر زیر سایه مرگ حدود ۵۰ هزار نفر زندگی می‌کنند و دولت‌شان در کنترل این بحران ناکام مانده، عجیب به نظر می‌رسد باید گفت که شهروندان چک به نحوه اداره این ویروس در این کشور اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند.

تاکنون در این کشور مرکزی اروپا، کمی بیش‌تر از ۱۲ هزار مورد ابتلا گزارش شده است و تنها شاهد مرگ ۳۵ فرد مبتلا بود پیش از آن که دولت تمهیدات قرنطینه را خیلی زود و سفت و سخت اعمال کرد.

این مهمانی یک ماه بعد از آن برگزار شد که رستوران‌ها اجازه بازگشایی یافتند و یک هفته بعد از آن که دولت اجازه گردهمایی‌های عمومی تا هزار نفر را اعطا کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن